יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

אטופיק דרמטיטיס טיפול טבעי

אטופיק דרמטיטיס היא תופעה גנטית ודלקתית אשר מאובחנת כבר בגילאים המאוד צעירים של הילד. במקרים מסוימים מאובחנת המחלה כבר בשלב הינקות. דלקת העור אטופיק דרמטיטיס הידועה גם בשמות נוספים כמו: אסטמה של העור, אקזמה, מופיעה אצל אנשים בעלי הסטוריה משפחתית לפתח אלרגיות ואצל אנשים עם מערכת חיסונית חלשה. תסמיני התגובה האלרגית בעור מתבטאים בגירוי העור, פצעים מודלקים אדומים מלווים בגרד מתמשך. חלקי הגוף הנפוצים שמעורבים הינם: פנים, צוואר ועיניים, המפרקים, הכפלים הפנימיים של הגפיים העליונות והתחתונות. נוצרת דלקת בעור על ידי התקפה של מערכת החיסון באמצעות עליית רמתו של נוגדן מסוג IgE הנחשב מתווך פעיל בתגובה האלרגית. שכיחה מאוד בעשורים האחרונים בקרב תינוקות, ילדים ומבוגרים. גורמים נוספים המעוררים תגובה אלרגית של מערכת החיסון הינם: קרדית אבק הבית, בשמים, עשן, חומרי ניקוי, שינויי אקלים אשר בחשיפה אליהם התסמינים של דלקת העור מתפרצים ומחמירם יותר.

מהן תופעות הלוואי של מחלת האטופיק?

תופעות הלוואי הן יובש, גרד, פצעים דלקתיים, זיהומים, זיהומים בדם שיכולים להגיע גם לאשפוזים בתקופות שונות כתוצאה מאי יכולותו של הגוף לטפל ולהתמודד עם הזיהומים והדלקת בכוחות עצמו.

תמונות לפני ואחרי הטיפול

טיפול טבעי - אטופיק דרמטיטיס

יעל הגיעה למרפאה עם פריחות מפושטת מאחורי הברכיים בקפלי הידיים והצוואר. מצב האטופיק שלה החמיר מספר חודשים לפני והיא טופלה על ידי רופא העור באינטינסיביות בעזרת משחות סטרואידיות. כאשר המצב העור לא הוטב, יעל התחילה טיפול ברפואת עור משלימה וטיפולה כלל צמחים ומשחות על בסיס צמחי.  בשלב זה, בהתייעצות עם האמא, החלטנו לחכות עם המשחות הסטרואידיות ולהעזר בהן רק אם הדלקת תחריף מאוד.

לאחר חודש טיפול טבעי היה שיפור ראשון, לאחר חודשיים שיפור נוסף, וכעבור ארבעה חודשים מתחילת הטיפול מצב העור היה מצויין – ללא פריחות וללא גרד כלל.

האם האטופיק עשוי לעבור לבד?

כן. במרבית המקרים אטופיק דרמטיטיס מופיע בגילאים הצעירים וחולף עד או במהלך גיל ההתבגרות. במקרים הפחות קשים, מקרים נפוצים הרבה יותר, מדובר ביובש קל שניתן לפתור באמצעות משחות שמנוניות, סבון מיוחד, כדורים, היגיינה וזמן.

האם קיימת שיטה עדיפה או במילים אחרות: מה עדיף רפואה משלימה או מערבית?

לא ניתן לקבוע מהי השיטה העדיפה. יותר מכך, ניתן לומר שגם הרפואה המערבית וגם זו המשלימה תומכות זו בזו כתוצאה מהחיזוק ההדדי והיכולת לקבל פתרונות וייעוץ משני צדדים המתמחים במחלה מהכיוונים והגישות השונות. שילוב נכון של הרפואה המערבית יחד עם זו המשלימה יביאו לפתרון היעיל ביותר למטופל.

האם ניתן לטפל או להקל על האטופיק באמצעות שינויי תזונה והרגלי אכילה?

כן. שילוב של תזונה נכונה, הפתחת דברי המתיקה, המאכלים החריפים ומזונות הידועים בכמות האלרגנים המצויה בהם, פעילויות גופניות ושתיית נוזלים מרובים, יעזרו לגוף להתמודד עם המחלה ביתר קלות, תוך קבלת טיפול נוסף.

במרפאתנו, האפשרויות המגוונות ביותר לטיפול באטופיק דרמטיטיס ברמות השונות ובהתאמה למטופלים השונים באמצעות שיטות טיפול טבעיות תוך שילוב תזונתי וטיפול עקבי להקלה משמעותית גם במקרים הקשים ביותר.

כתבות נוספות בנושא

אגוז עץ הסבון

אגוז עץ הסבון

כתבות נוספות בנושא  אגוז עץ הסבון – wu huan zi אגוז עץ הסבון הינו פרי טרופי הגדל על עצים בסין והודו. נמצא בשימוש מאות שנים כטיפול

קרא עוד »
אטופיק דרמטיטיס ילדים

אסטמה של העור תסמינים

כתבות נוספות בנושא אסטמה של העור תסמינים אנשים סובלים ממגוון תסמינים הקשורים לתופעה של אטופיק דרמטיטיס, הידועה גם בשמה אסטמה של העור. אסטמה של העור תסמינים

קרא עוד »
סגירת תפריט
לתיאום פגישה