אקזמה בעור הידיים

אקזמה בעור הידיים מתבטאת לרוב כחלק ממחלת עור מפושטת (אטופיק / אסתמה) המערבת עוד חלקים בגוף, או להופיע אך ורק בכפות הידיים ללא מעורבות של אזורים אחרים בגוף.

כאשר דלקת כפות הידיים במצב כרוני נראה סימפטומים כמו: אדמומיות, עור יבש וסדוק, גרד טורדני וכו'.

כ-10% מהאוכלוסייה סובלים מאקזמה כרונית ושכיח לראות מצב זה בעיקר בקרב אנשים מבוגרים.  כאשר האקזמה נמשכת גם בגילאים המבוגרים היא דורשת טיפול יסודי יותר.

 

מהם התסמינים של אקזמה בעור בידיים?

עם פרוץ אקזמה בעור בידיים, מופיעים מספר תסמינים נפוצים:

  • גרד חריף בידיים – אחד התסמינים הבולטים במחלה, הוא הגרד שעשוי להגיע למצב בלתי נסבל. הגרד שנלווה למחלה עשוי להציק בזמנים מסוימים במהלך היום, ולעיתים אף להפריע לשינה הרצופה.
  • פריחה בעור- יחד עם הגרד, לרוב מופיעה פריחה אופיינית המאופיינת בהטבה והחמרה לסירוגין. הפריחה נראית כנגעים קטנים על העור, ולעיתים יהיו עליהם קשקשים. במקרים קיצוניים של מחלה ממושכת, הופך העור כולו למקושקש וקשה.

 

מה הם הגורמים לגרד בידיים?

גירוי הראשוני כתוצאה ממגע עם אלרגן. האלרגנים השכיחים ביותר הגורמים הם: משחות המגרות את העור, בדים סינתטיים ושינויי טמפרטורה. גם מפגש ישיר עם האלרגנים כמו במגע עם פרוות בעלי חיים ואבק יכולים להביא לפריחה וגירוי בעור. אלרגנים אלו גורמים לגרד חריף.

גורם נוסף, שעשוי להחמיר את תופעות הפריחה והגרד, הוא יובש של העור. שימוש בסבון ובחומרי ניקוי, אמבטיות ממושכות ומזג אוויר קר ויבש מייבשים את העור, והופכים אותו לרגיש יותר לתופעות המחלה.

במשך השנים הצטבר ניסיון רב בטיפול באקזמה בכפות הידיים עם תוצאות מצוינות ע״י רפואת עור משלימה.

 

צמחי מרפא, תוספי תזונה, משחות טבעיות למריחה על הנגעים בידיים ודיקור במקרה הצורך הינם שילוב שמוכיח את עצמו בהפחתת הדלקת ובשיקום העור.

 2 מקרים שנצפו לאחרונה במרפאה וטופלו בהצלחה.

תחילה עם הטבה משמעותית לאחר מספר ימים ושיפור במצב העור עד להחלמה מלאה בתוך חודשים ספורים.

     הטיפול ברפואת עור משלימה כולל מספר מרכיבים חשובים:

  • דיקור סיני- מחקר שנערך במחלקת העור באוניברסיטת קליפורניה הציג ראיות רפואיות התומכות ביעילות הטיפול בדיקור הסיני כמסייע להפרעות דרמטולוגיות שונות, כגון: אטופיק דרמטיטיס, גרד ואורטיקריה. הדיקור הסיני במרפאת רפואה משלימה, מסייע בהפחתת הגרד והדלקת, ומשיב את הגוף לאיזון.
  • טיפול בצמחי מרפא- ישנם צמחי מרפא לשימוש פנימי יעילים ביותר להקלה לעור.
  • אצל ילדים אנו נעזרים בטפטפות מיוחדות להקלה על מעבר צמחי המרפא אל תוך הפה.
  • טיפול באמצעות תזונה- הטיפול במרפאתנו כולל המלצות תזונה הכוללת הורדת מרכיבים אלרגניים מהתפריט. הימנעות ממוצרי חלב פרה, מתוקים, וממזונות אלרגנים (ביצים, בוטנים).
  • הקפדה על שתיית מים: הדלקת גורמת לאיבוד מים מוגבר ולפגיעה בעור. חליטות צמחים מקררות: לואיזה, לימונית, נענע, קמומיל, תה ירוק.
  • משחות- אנו מציעים משחות ייחודיות לטיפול באטופיק דרמטיטיס המבוססות על חומרים טבעיים. המשחות אינן מכילות סטרואידים ומתאימות אף לתינוקות מתחת לגיל שנה. מריחה קבועה של קרם לחות מסייעת במניעת גרד ויובש, ומשקמת עור פגום.
  • אמבטיה עם סבון מתאים- אנו ממליצים להשתמש בשמן או סבון טיפולי מיוחד, בעל רמת חומציות PH 3.5. השימון מפחית את רגישות העור ומפחית את הסימפטומים של המחלה. לאחר האמבטיה, מומלץ להשלים את הטיפול עם קרם שומני מתאים. המנעו משימוש בסבון רגיל הגורם להתייבשות העור.

 

 

 

 

סגירת תפריט
הזמן שלך יקר לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך