אסטמה של העור

יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

אסתמה של העור אצל מבוגרים

אסתמה של העור (אטופיק דרמטיטיס) היא מחלה דלקתית הנפוצה בעיקר בקרב ילדים, אך מתפרצת לעיתים גם במבוגרים. באמצעות טיפול טבעי באטופיק דרמטיטיס ניתן להפחית את הסימפטומים ולהשיב את הגמישות והלחות לעור. מהם תסמיני אסתמה של העור אצל מבוגרים? וכיצד מטפלים בסימפטומים? כל זאת ועוד בכתבה שלפניכם.

למרות שאטופיק דרמטיטיס היא מחלה נפוצה בילדים, לא מעט מבוגרים סובלים ממנה. יש כאלו שהבחינו במחלה בילדותם, ויש כאלו שאצלם היא התפרצה בשלבים מאוחרים יותר. זאת ועוד, כמעט מחצית מהמבוגרים שסבלו מהמחלה בילדותם, ימשיכו לסבול מסימפטומים של אסתמה או אלרגיה בבגרותם (נזלת אלרגית או אסתמה של דרכי הנשימה).

תמונות לפני ואחרי הטיפול

תסמיני אסטמה של העור אצל מבוגרים

אצל ילדים תסמיני אסתמה של העור יתרכזו בעיקר בקפלי העור (ירכיים, מפרקים או ברכיים), אולם אצל מבוגרים אטופיק דרמטיטיס יכול להופיע במקומות שונים בגוף, אם כי לרוב יופיעו הנגעים באופן ממוקד.


בין התסמינים הנפוצים אצל מבוגרים:

 • חיספוס ויובש בעור
 • אדמימות
 • התקלפות במקומות שונים על פני העור
 • קוצר נשימה
 • גרד עז
 • לעיתים שילוב של נזלת אלרגית

מה הם הגורמים לאטופיק דרמטיטיס אצל מבוגרים?

הסיבה להתפרצות מחלת אטופיק דרמטיטיס, הן במבוגרים והן בילדים אינה ברורה די הצורך. יש שיגידו שלמחלה גורם גנטי מובהק: מוטציה בגן מסוים המשבש את תפקודה של מעטפת העור, אולם, על פי רוב, לא די בגורם הגנטי להסברת התופעה,
וקיימים גורמים סביבתיים שונים המחריפים אותה. להלן כמה מהם:

 • תזונה בעייתית, צריכת חומרים מעוררי אלרגיה כמו סויה, בוטנים, ביצים וכדומה
 • אקלים יבש
 • מתח נפשי ממושך
 • שימוש בסבונים או בתכשירים קוסמטיים המייבשים את העור
 • חשיפה ממושכת לחומרים מזיקים– חומרי הדברה, עשן, אלכוהול, חומרי עישון ועוד
 • זיהום בעור, חיידקים או פטריות

לעיתים הסיבה לדלקת העורית לא נראית לעין, ולעיתים אחד או כמה מן הגורמים שצוינו לעיל הם טריגר להופעת המחלה.

המלצות מטופלים

כיצד מטפלים באסתמה של העור אצל מבוגרים?

למחלת אטופיק דרמטיטיס אין תרופה קבועה שיכולה לרפא את החולים, אולם קיימות מגוון שיטות יעילות לטיפול בתסמינים של המחלה.
למשל:

דיקור סיני

מטרת הדיקור הוא להרגיע את הגרד ולהניח תשתית טובה ומאוזנת לשיפור פעילות מערכת החיסון. לדיקור הסיני השפעה אנטי דלקתית (כפי שהוכח ממחקרים רבים), והוא מפחית את התגובה האלרגית ומווסת במידה ניכרת את הגרד.

טיפול בצמחי מרפא​

הטיפול בצמחי מרפא הוא חיצוני ופנימי, ומיועד להפחתת ומניעת התגובה האלרגית וסיוע לגוף לסלק חומרים הגורמים לגירוי העור. הטיפול כולל צמחי מרפא אנטי אלרגיים כגון סרפד, סקוטלריה סינית, תלתן אדום ועוד.

משחות טבעיות המסייעות לטיפול בגרד המציק

במרפאתנו תוכלו למצוא מגוון משחות יעילות ללא סטראודים או חומרים כימיים מזיקים למריחה חיצונית על העור.

מניעת יובש של העור

מומלץ למרוח מדי יום על העור קרמים המכילים חומצות שומן חיוניות כגון: ויטמין E, כמו כן יש להמנע מקרמים או משחות משמנים שמקורם בתעשיות הפלסטיק או הנפט. הם מזיקים ומייבשים את העור

הגיינה

מצד אחד חשוב לשמור על הגיינה רבה כדי למנוע זיהומים ודלקות בעור, אך מצד שני חשוב גם לא להגזים כיוון  שאמבטיות ממושכות מייבשות את העור ומחריפות את הנגעים.

טיפול תזונתי באטופיק דרמטיטיס

לטיפול התזונתי באטופיק דרמטיטיס מקום נכבד בתהליך הטיפול בסימפטומים, שכן הוא מסייע לאיזון המערכת החיסונית, מפחית את התגובות הדלקתיות ומפחית את המזונות המייצרים ליחה בגוף.
במסגרת הטיפול התזונתי במרפאת "OR" רפואה משלימה, אנו ממליצים להגביר את צריכת המזונות מן הצומח (ירקות, פירות ודגנים מלאים), העשירים בויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון חשובים. חשוב מאוד להפחית צריכת מזונות אלרגנים, חומצות שומן רוויות מן החי, חלב, קמח וסוכר פשוט.

טיפול באסתמה של העור במרפאת אמיר קלי

הטיפול במרפאתנו משלב שיטות טיפול מוכרות מהרפואה הסינית ושיטות יעילות מהרפואה הקונבנציונלית, ומסייע להפחית את הגרד ולהחזיר לגוף לחות וגמישות.
ייחודיות הטיפול הוא שאינו כולל סטרואודים, כימיקלים או אנטי- היסטמינים הידועים בהשפעתם השלילית והמזיקה לגוף.
אמיר קלי הינו מומחה לטיפול באטופיק דרמטיטיס, ועובד יחד עם רופאי עור מקצועיים הממליצים על הטיפול כמשלים כל טיפול עור קונבנציונלי.

אנו מזמינים אתכם להגיע למרפאה ולהבחין בשינוי משמעותי לטובה בתסמיני המחלה.

כתבות נוספות בנושא

אסתמה של העור מדבקת

האם אסתמה של העור מדבקת?

כתבות נוספות בנושא האם אסתמה של העור מדבקת? דלקת עור אטופית (אטופיק דרמטיטיס) היא מחלת עור שכיחה, הנפוצה בעיקר בקרב תינוקות וילדים. המחלה מתאפיינת בנגעים

קרא עוד »
אגוז עץ הסבון

אגוז עץ הסבון

כתבות נוספות בנושא  אגוז עץ הסבון – wu huan zi אגוז עץ הסבון הינו פרי טרופי הגדל על עצים בסין והודו. נמצא בשימוש מאות שנים כטיפול

קרא עוד »

תזונה לילדים עם אטופיק דרמטיטיס

סגירת תפריט
הזמן שלך יקר לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך