יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

טיפול טבעי בליכן סקלרוזיס

אמיר קלי מומחה בטיפול בליכן סקלרוזיס בשיטה אינטגרטיבית, ע"י שיתוף פעולה פורה עם ד"ר אחינועם לב שגיא, רופאת נשים המתמחה בתחום דלקות וולוו-וגינליות.

במקרים בינוניים וקשים של ליכן סקלרוזיס ניתן לצפות בתוצאות מרשימות כאשר משלבים בין החוזקות של הרפואה הקונבנציונלית ויתרונות הרפואה המשלימה (רפואה אינטגרטיבית).

"  אני אחרי חודשיים וחצי  של טיפול  ויש שיפור גדול מאוד, המינון של כל התכשירים ירד  במקום פעמיים ביום לפעם ביום, אני מורחת משחות סטרואידים לעיתים רחוקות . יש עדיין עקצוצים בלילה, לפני הטיפול הייתי אומרת שעוצמת העקצוץ היא  10, הכי גבוהה, היום אני יכולה להגיד שהעוצמה בין 1-3, ירדה באופן דרמטי".

Dc770ליכן סקלרוזיס – מחלת עור אוטואימונית כרונית  וניתן לאבחן אותה בעזרת ביופסיה. זוהי מחלה שאינה נפוצה מאוד ולרוב נשים סובלות ממנה במשך שנים, לרבות בתקופות של שינויים הורמונלים שישנה רמה נמוכה של  הורמון האסטרוגן (ילדות, גיל המעבר) והיא נדירה יותר אצל גברים.

קיים גרד מציק  ואי נוחות עד כדי הפרעה בתפקוד והתנוונות שכבת העור באזור איברי המין ובפי הטבעת לאורך זמן  גורמים אלו משפיעים על הביטחון העצמי וניהול מערכת יחסים אינטימית.. זוהי אינה מחלה מדבקת.

איך נטפל בליכן סקלרוזיס ברפואת עור משלימה?

בטיפול ברפואת עור משלימה משלבים בין  קפסולות של צמחים בעלי פעילות אנטי דלקתית היעילים במיוחד בהפחתת סימני הגרד והכאב הנלוו ומשחות על בסיס צמחי שאותן ניתן למרוח ללא הגבלה עקב היותן בטוחות לשימוש ותוספי מזון כגון: אומגה 3 וביו כורכומין. השילוב של כל אלה יעיל בהפחתת הפעילות של המחלה במקרים קלים עד בינוניים בכ- 70%-90%.

טיפול טבעי בליכן סקלרוזיס

ראיון עם אורנה בת 47

מתי התגלתה אצלך מחלת הליכן סקלרוזיס ואיך היא התבטאה?

התחלתי לסבול מליכן סקלרוזיס בצעירותי, מאז שאני מכירה את עצמי בתור נערה זה תמיד היה חלק ממני, היו אפיזודות קצרות של מצב חמור והפוגות ארוכות. הסימפטומים העיקרים היו סבל של אי נוחות,  עקצוץ וגרד מתמשך מלווים בפצעים, סדקים וחתכים באזור הווגינה.

תארי לי את ההתמודדות עם המחלה   

בעשור האחרון הייתה החמרה, רוב הזמן התעסקתי עם זה,  היו יום או יומיים הקלה בחודש שלם. זה מחמיר לקראת הווסת, מעקצץ ומגרד יותר ומלווה בהפרשות דמיות. האזור היה מודלק, טופלתי בהרבה סטרואידים והאפיזודות של ההקלה היו במרווחים קצרים יותר. מבחינת חיי הזוגיות שלי וחיי המין שלי חוויתי את זה מאוד קשה. הייתי בצער מאוד גדול תמיד. זה הפריע לי במהלך קיום יחסי מין ותמיד עקצץ וגירד, היו סדקים חתכים, פצעים , ישנתי עם קוביות קרח כדי שזה יקרר לי את האזור המודלק. הרופא רצה לתת לי כדורי שינה כדי שאוכל להירדם.

ספרי על הגעתך לרפואת עור משלימה ועל תהליך ההחלמה

בשנה האחרונה הרגשתי שהטיפול בסטרואידים כבר לא עוזר,  זה היה כרוך בסבל ואי נוחות. הגעתי לאמיר דרך המלצה של דר' אחינועם לב שגיא המתמחה בליכן סקלרוזיס , הייתי אצלה במעקב טיפולי. הטיפול שקיבלתי במרפאתו של אמיר כלל: צמחים בקפסולות, משחת צמחים למריחה מקומית, אומגה 3, ביו כורכומין  והמלצה על פעילות גופנית.

מתי הבנת כי לטיפול ברפואה משלימה קשר הדוק להתמודדות טובה יותר עם המחלה ולהאטת הידרדרותה?

אחרי חודש הרגשתי שיפור בעיקר בגרד הבלתי נשלט שהופיע אצלי בלילה. לפני כן, בפעמים שמאוד גירד לי לא יכולתי להטיל שתן מרוב ששרף לי, גם מבחינה וויזואלית יש שיפור ניכר, הסדקים והפצעים השתפרו מאוד.

איך את מרגישה היום ומה זה דורש ממך מבחינת הטיפול ?

אני אחרי חודשיים וחצי של טיפול ויש שיפור גדול מאוד, המינון של כל התכשירים ירד  במקום פעמיים ביום לפעם ביום, אני מורחת משחות סטרואידים לעיתים רחוקות . יש עדיין עקצוצים בלילה, לפני הטיפול הייתי אומרת שעוצמת העקצוץ היא  10, הכי גבוהה, היום אני יכולה להגיד שהעוצמה בין 1-3, ירדה באופן דרמטי.

האם תרצי להעביר מסר כלשהו לחולים אחרים בכל הנוגע להתמודדות עם המחלה ?

אני מרגישה שפתחתי פרק חדש בחיים שלי בזכות הטיפול המוצלח. אני אחות במקצועי ולא מאמינה כמה שזה באמת עוזר, לא מבינה איך רפואה מערבית לא מצליחה לטפל בתופעה הזו ורפואה טבעית כן . כולי תקווה שהבשורה הזו תגיע לכל מי שסובל מליכן. אם מישהי סובלת מזה והיא יכולה לסבול פחות מה שאני סבלתי, הייתי רוצה מאוד לסייע לה.

מכתב המלצה מאורנה שסבלה מליכן סקלורוזיס

אמיר שלום,
מזה שלושה עשורים אני סובלת מליכן סקלרוזיס. כאחות במקצועי ביקשתי לעצמי כל תרופה כדי להשקיט את הגרד הנורא, הפציעות, ואת הצריבות והגירויים שבאו לאחר מכן.
הגעתי אליך לאחר המלצה שקיבלתי מרופאת נשים שעקבה אחרי מצבי.

שנים של שימוש במשחות סטרואידליות לא סייעו, הגעתי סקפטית לחלוטין ביכולת של צמחי המרפא, כורכומין ואומגה 3 לסייע לי. התחלתי את הטיפול ולאחר חודשיים הרגשתי הקלה משמעותית, הגרד והעיקצוצים כמעט ונעלמו, סוף סוף יכולתי לישון בלילה נינוחה.
אני רוצה להוריד בפנייך את הכובע, הצלחת היכן שהרפואה הקונבנציונאלית כשלה במשך שנים.  מבקשת להודות לבורא עולם שהכיר בינינו אדם צנוע אך גדול במעשים.תודהרבה!!.אשמח להיות שגרירה טובה שלך בכל אישה עם ליכן המבקשת מזור לחולי זה.

תודה רבה! יישר כוח!
( א.כ )

כתבות נוספות בנושא

מחלות עור נפוצות אצל ילדים

כבר שנים ידוע שעוד ועוד ילדים סובלים ממחלות הנובעות ממערכת החיסון שלהם ומגורמים סביבתיים, בעיקר מחלות עור שאין להן טיפול מלבד הקלה על התסמינים וההתפרצויות.

קרא עוד »
פסוריאזיס אינברסה

סוגי מחלות עור

מחלות עור מאפיינות את התקופה שלנו, משום שרבות מהן נחשבות למחלה שבה הגוף תוקף את עצמו, או שאין להן גורם ברור ומוכר שאפשר להצביע עליו.

קרא עוד »

הגורמים לספחת

מחלת הספחת, היא הפסוריאזיס, מקשה מאוד על הלוקים בה משום שהיא בלתי ניתנת לריפוי מוחלט ורב הנסתר בה על הגלוי. עם זאת, מרגע שיודעים מהם

קרא עוד »
סגירת תפריט
הזמן שלך יקר לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך