יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

יבלות מולוסקום

איך מבדילים בין יבלות מסוג מולוסקום לבין יבלות לרגילות?

יבלות רגילות מופיעות כתוצאה מחיכוך ושפשוף של אזור מסוים. יבלות אלו נראות כמו שלפוחית מלאה נוזלים שחולפת כעבור כמה ימים. יבלת מסוג מולוסקום נראית כמו פנינה קטנה המכילה נוזל עם כמות גדולה מאוד של וירוסים ולכן גרוד אזור היבלת ופתיחת השלפוחית יגרום להדבקה גם לאזורים אחרים בגוף וגם של ילדים אחרים.

האם תופעת יבלת מולוסקום יכולה לחלוף ללא טיפול? בתוך כמה זמן?

היבלות יכולות לחלוף בין חצי שנה לשנתיים לבד ללא טיפול. הבעיה שברוב המקרים הילדים מתגרדים, היבלות מתרבות ויש חשש להצטלקות של אזורי הגרד.

בנוסף יש צורך כל הזמן לבודד את הילד חלקית, מצב המהווה מטרד גדול. טיפול בצמחים מקצר משמעותית את משך הזמן שהיבלות נשארות ולכן מומלץ לטפל בבעיה, בפרט אם מופיעות הרבה יבלות.

מולוסקום טיפול ברפואה הקונבנציונאלית

לרפואה קונבנציונלית אין מענה מספק לטיפול בוירוסים. הטיפול מתרכז בהרס הרקמה הנגועה בוירוס על ידי חומצות או בצריבה מתוך כוונה שלאחר הרס הרקמה תצמח רקמה בריאה ללא וירוס.

הבעיה שהרבה פעמים בתהליך הרס הרקמה הוירוס מתפזר ומדביק אזורים נוספים וצומחות יבלות רבות נוספות. בנוסף, בחלק מהמקרים נוצרות צלקות כתוצאה מהשימוש בחומצות.

מהם הטיפולים הצמחיים המתאימים לווירוסים כאלו?

המטופל מקבל תערובת צמחים לליקחה פנימית ומורח משחות על בסיס צמחי על היבלות. משתמשים בשתי שיטות: שימוש בצמחים שתוקפים את הוירוס עצמו, ושימוש בצמחים שתומכים במערכת החיסונית על מנת לעזור לה להילחם בוירוס.

צמחים התומכים במערכת החיסונית הם צמחים כגון הג'ינסנג, הסמבוק השחור ואסטרגלוס. צמחים שתוקפים את הוירוס הם למשל הליקוריץ והסקוטלריה שיש להם גם פעילות נגד וירוסי היבלות וגם נגד וירוסים של שפעות. 


האם יבלות מולסקום מחייבות טיפול או שניתן להתגבר עליהן ללא טיפול?

כן, זה יכול לעבור לבד, אבל הטיפול בצמחים יכול לקצר לעתים בהרבה את הזמן שהיבלות יישארו על העור. הגוף לבסוף מזהה את הוירוס ויודע איך להתמודד איתו אבל זה יכול לקחת זמן רב.

בתוך כמה זמן אפשר לראות את תוצאות הטיפול ביבלת?

הטיפול נגד יבלות וירליות בעזרת צמחים יעיל מאוד.  הטיפול ביבלות נמשך חודשיים שלושה, במקרים מסויימים אפשר לראות שיפור כבר אחרי חודש שהיבלות מתחילות להצטמק ולהיעלם. אחוזי הצלחה גבוהים נצפים אצל אלו שבמשך שנים סבלו מיבלות ויראליות ולאחר מספר שבועות מתחילת הטיפול היבלות נעלמו.

האם יש גם קשר בין היבלת לתזונה?

מזון קשה לעיכול ייצור עומס על הגוף ויפגע ביכולות המערכת החיסונית שלו ולכן מומלץ לצרוך מזון קל לעיכול. בדרך כלל עדיף להחליף מוצרי חלב פרה שקשים לעיכול במוצרי חלב עיזים וכבשים וכן מומלץ להפחית בסוכרים מעובדים.

יבלות ויראליות מסוג מולוסקום

הן יבלות קטנות מלאות בנוזל צהוב המכיל וירוסים, החודרים לעור ומתרבים בתאים, "מפעלי ייצור לווירוסים". יבלות מולוסקום הינן מגרדות ואף מדבקות וישנם אחוזי הדבקה גבוהים אצל ילדים יאשר באים במגע ישיר עם בגדים או מגבות של ילדים הנושאים את הווירוס. בנוסף, מנגנון ההדבקה העצמית גבוהה ומגע באזור בריא לאחר מגע ביבלות עלול לגרום להתפשטות הווירוס בחלקי הגוף השונים. ברפואת עור משלימה ישנם אחוזי הצלחה גבוהים במיוחד בטיפול ביבלות ויראליות. 

הטיפול מתבצע בעזרת צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי וויראלית התוקפים את הווירוס עצמו או שלבים שונים בהתרבותו באמצעות מניעת היצמדות הווירוס לקרום תא בריא, ועיכוב אנזימים הדרושים לשכפול חומצות הגרעין של הווירוס. טיפול במרפאת ”Or" תומך ומחזק את המערכת החיסונית בהתמודדות מול הווירוס, ומקצר בצורה משמעותית את משך זמן המחלה.

הגורמים למולוסקום

מולוסקום היא מחלת עור נגיפית שמאוד מדבקת. היא מופיעה בעיקר אצל ילדים ובאה לידי ביטוי ביבלות ויראליות. לפעמים יש רק כמה יבלות קטנות, אך לעתים יבלות מולוסקום עלולות להתפרץ במספר רב מאוד של יבלות. הן לא מסוכנות, אך מהוות בעיה אסתטית ולכן מומלץ לטפל בהן. לרוב הן נעלמות מעצמן בתוך כמה חודשים או שנים, אך אפשר לזרז את התהליך באמצעות רפואת עור משלימה. יש לציין כי אף מבוגרים בעלי מערכת חיסון חלשה עלולים לסבול מכך.

מולוסקום – נגיף מדבק

מולוסקום נובע מנגיף ששמו פוקס שהוא מאוד מדבק. לכן ילדים סובלים מכך שכן הם נדבקים בגן, בבית הספר ואף במשפחה עצמה. ההדבקה יכולה להתבצע באמצעות נגיעה של העור זה בזה או באמצעות שימוש באותה מגבת, נגיעה בצעצועים משותפים ואף שימוש באותם מים לרחצה. לכן אם יש אחד מבני המשפחה הסובל מהתופעה, רצוי לנסות ולמנוע הדבקה באמצעי הגנה בסיסיים כגון הימנעות מאמבטיות משותפות, הימנעות משימוש משותף באותן מגבות וכך הלאה.

תמונות לפני ואחרי הטיפול

טיפול טבעי במולוסקום:

רפואת עור רגילה מציעה מגוון משחות לטיפול בתופעה ואף צריבה באמצעות חנקן נוזלי, אך לא כל ההורים מעוניינים בכך. לכן מציעה רפואת העור המשלימה כמה טיפולים אפקטיביים ובטוחים לשימוש, אף בקרב ילדים רכים:

 
  • צמחי מרפא – אלה יעילים ביותר גם להקטין את היבלות וגם לחיזוק המערכת החיסונית, למניעת התפרצות נוספת בעתיד. אפשר לצרוך צמחי מרפא בכמוסות, באבקה ואף בטפטפות שמתאימות לילדים קטנים.
  • משחות – משחות על בסיס טבעי, ללא סטירואידים וללא תופעות לוואי. יש למרוח אותן על היבלות לפי ההוראות.
  • ייעוץ תזונתי – הימנעות ממזונות המכבידים על מערכת העיכול, סוכרים מעובדים ודברי חלב, ובמקביל צריכת מזונות המחזקים את המערכת החיסונית.

אף דיקור יעיל בטיפול בבעיה ובחיזוק המערכת החיסונית ואם הילד משתף פעולה יש לכך תוצאות יפות בטיפול ביבלות.  מומלץ לטפל ביבלות מולוסקום בהקדם, שכן גם אם הן חולפות מעצמן, הן עלולות להשאיר צלקות לכל החיים. אנו במרפאתו של אמיר קלי מציעים טיפול ביבלות אלה לאחר אבחון מצב היבלת ומצבו הגופני הכללי של המטופל, כולל מצב המערכת החיסונית שלו. אנא השאירו את הפרטים שלכם באתר או התקשרו ונחזור אליכם עם כל המידע המקצועי על רפואת עור משלימה כפתרון לבעיית מולוסקום.

כתבות נוספות בנושא

סגירת תפריט
לתיאום פגישה