יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

נשירת שיער אצל נשים מבוגרות

גיל המעבר מלווה בתופעות לא רצויות, כמו שינויים במצב הרוח, גלי חום, השמנה, ירידה בחשק המיני ולעיתים גם נשירת שיער. התקרחות אצל נשים עשויה להופיע מאותן הסיבות כמו אצל גברים, ובשנים האחרונות הופכת התופעה לנפוצה יותר ויותר.

בגיל המבוגר עולה משמעותית השכיחות של נשירה על רקע גנטי, ויורדת השכיחות של הגורמים האחרים. בשלב הזה של החיים גם מי שסבלו מבעיה שלא הורגשה קודם לכן עלולים לפתח נשירה ניכרת לעין, עד כדי התקרחות. ישנן מגוון סיבות שגורמות לתופעת נשירת שיער אצל נשים מבוגרות, במאמר הנוכחי נמנה כמה מהן, ונציע פתרונות יעילים.

סיבות לנשירת שיער בגיל מבוגר

דפוס נשירת שיער אצל נשים מבוגרות שונה מנשירת שיער אצל גברים. הדפוס הנשי מאופיין בכמה צורות, למשל התקרחות דמוית עץ אשוח לאורך מרכז הקרקפת או בצורה מפושטת ואחידה על כל הקרקפת.
ישנן מספר צורות עיקריות לנשירת השיער, כשלכל צורה הסיבות הנלוות לה:

  • נשירת שיער כללית- נשירת שיער כללית, שאינה מופיעה במקומות מסוימים בקרקרפת, אלא חולשת על פני כל הקרקפת, נגרמת עקב מחסור בברזל, לאחר מצבי סטרס, כתוצאה ממחלות ממושכות (אנמיה, סכרת, בעיה בבלוטת התריס ועוד) או לאחר הריון ולידה.
  • נשירה על רקע גנטי- נשירת שיער על רקע גנטי מתאפיינת אצל גברים בהרחבת המפרצים בקדמת הקרקפת. אצל נשים באה הנשירה לידי ביטוי באובדן שיער במרכז הקרקפת במקומות שונים ללא מפרצים.
  • נשירה עם מוקדים ספציפיים במספר אזורים בקרקפת בליווי אודם– נשירה זו קשורה בדרך כלל למחלות שונות כגון זאבת או ליכן פלאנוס. נשירת שיער ממוקדת כשהשיער נראה קצוץ אופיינית למקרים של פטרת.
  • נשירת שיער לא סימטרית– בדרך כלל הסיבה לנשירת שיער לא סימטרית היא תלישה עצמית של השיער, תופעה הידועה בשם: trichotillomania המחייבת טיפול פסיכולוגי. סיבה נוספת שיכולה להביא לנשירת שיער לא סימטרית היא תסרוקת הדוקה מדי, שמפעילה מתיחה ממושכת על שורשי השיער.

אבחון מקצועי לטיפול נכון בתופעת נשירת שיער אצל נשים

כדי להציע טיפול אפקטיבי לתופעה, חשוב לפנות לרופא עור ושיער ולעבור אבחון מקצועי.
יש להבדיל בין נשירת שיער קלה אצל נשים מבוגרות, לבין תופעת התקרחות או נשירת שיער חריפה.
צורת הטיפול בנשים מבוגרות הסובלות מתופעת שיער דליל שונה מצורת הטיפול אותה נהוג להציע לנשים הסובלות מבעיה חריפה של נשירת שיער.

כיצד מתבצע אבחון הסיבה לנשירה?

    • בדיקת דם– בדיקת דם מקיפה מסייעת לרופא המטפל לאבחן את הגורם/ים לבעיית הנשירה אצל נשים מבוגרות, ובהתאם לממצאי הבדיקה להציע טיפול יעיל כמו: איזון הורמונלי, שינוי תזונה, שימוש בצמחי מרפא וטיפולים נוספים.
    סריקת הקרקפת- בדיקה יסודית של הקרקפת אצל נשים הסובלות מנשירת שיער, יכולה לגלות את הסיבות המקומיות להתפרצות התופעה, למשל: פטריות, קשקשים המעכבים את צמיחת השיער וכן הלאה. אם הקרקפת תקינה ימליץ הרופא המטפל על חיזוק השיער במגוון אמצעים טבעיים.

טיפול בנשירת שיער על פי הרפואה הסינית

אצל נשים בנות 65 ומעלה נשירת שיער היא תופעה נפוצה, אך אין זה אומר שלא ניתן למנוע אותה. הטיפול המשלב רפואה סינית וקונבנציונלית, מעניק מענה רחב יותר לבעיה ומטפל בה מהשורש.
הרפואה הסינית מטפלת בתופעת נשירת שיער אצל נשים מבוגרות באמצעות דיקור, צמחי מרפא סיניים, רולרים מיוחדים ושינוי תזונה.
בהתאם לאבחון המתבצע במרפאה ניתן לבדוק באילו איברים קיים חוסר איזון, למשל: שיער דליל יעיד על חולשה בכליות, שיער שביר על חולשה בדם ושיער חסר חיוניות וברק יצביע על חולשה באזור הריאות.

טיפול בנשירת שיער במרפאת ד"ר אמיר קלי משפר את אספקת הדם לאזור הקרקפת, מסייע לאיזון מערכות הגוף השונות ומעודד צמיחת שיער תקינה.אנו מזמינים אותך להגיע למרפאה ולטפל בנשירת השיער מהשורש (תרתי משמע)

תמונות לפני ואחרי הטיפול

המלצות מטופלים

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער אצל נשים

טיפול טבעי בעור

טיפולים מוצלחים בבעיות עור שונות​

כתבות נוספות בנושא טיפולים מוצלחים בבעיות עור שונות רפואת עור משלימה מרפאת  Or –  הינה מהמרפאות הוותיקות והמנוסות בטיפול במחלות עור ושיער . במהלך החודשים האחרונים התווספו מספר

קרא עוד »
סיבות לנשירת שיער

סיבות נפוצות לנשירת שיער

כתבות נוספות בנושא הגורמים לנשירת שיער נשירת שיער אצל נשים הינה תופעה מוכרת וידועה לאחר הריון ולידה, אז זקיקי שיער שהיו בשלב הצמיחה הפעילה בתקופת

קרא עוד »

נשירת שיער בגיל המעבר

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער בגיל המעבר גילה בת 60 סבלה מנשירת שיער ודילול שיער מאסיבי בשנים האחרונות, הייתה מועמדת להשתלת שיער. טופלה במרפאת Or באמצעות

קרא עוד »
נשירת שיער לאחר לידה

נשירת שיער אחרי לידה

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער אחרי לידה – ראיון עם רינת בת 37 מתי ובאלו נסיבות התחילה לך נשירת השיער? במשפחה שלנו יש גנטיקה של

קרא עוד »
סגירת תפריט
לתיאום פגישה