יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

פטריית השמש טיפול טבעי

עונת הקיץ בעיצומה ועמה גם פגעי עור הנגרמים משמש מחום ומלחות. המונח "פטריית שמש" אינו מונח נכון אך הוא הוטמע במהלך השנים בשל העובדה שהיא נפוצה בקיץ. "פטרת השמש" אינה נגרמת או קשורה לשמש.

מאפייני פטריית השמש

השם האמיתי הוא פטרייה רב גונית, מאחר והיא יכולה להתבטא במספר גוונים על העור. היא נפוצה בעיקר באזורים חמים ולחים, כמו בישראל.
פטריית השמש נראית ככתם לבן או חום המופיע על גבי החזה, הצוואר והגב לאחר שיזוף.
הכתמים אינם מגרדים, אינם מדבקים ומלבד פגיעה אסתטית אינם מסכנים את הבריאות הכללית.

הגורמים לפטריית שמש

ברוב המקרים זו תופעה הנגרמת על ידי פטריית שמר הניזונה מהחלב השומני שעל העור ומפריעה לשיזוף ולכן הכתמים הלבנים. הכתמים אינם מגרדים, אינם מדבקים ומלבד פגיעה אסתטית אינם מסכנים את הבריאות הכללית.

 

התמודדות עם "פטריית שמש" עקשנית

דנה , בת 27, סבלה מספר שנים מפטריית שמש מפושטת בצוואר, בפנים, בחזה ובגבתלונתה העיקרית הייתה על המראה הלא אסתטי שמנע ממנה ללבוש בגדים שאבה או בגד ים בחוף הים.

בעבר היא טופלה במספר תכשירי טיפול חיצוניים נגד הפטרייה שקיבלה מרופאי עור שונים. בכל פעם הייתה הקלה זמנית אך הפטרייה חזרה שוב.

גם תרופת מרשם שלקחה דרך הפה (תרופה אשר עלולה לפגוע בכבד ויש לבצע בדיקת תפקודי כבד לפני ואחרי לקיחתה) הביאה לרגיעה זמנית בלבד.

אחרי טיפול של חודש אחד במרפאתנו, בשילוב של משחות ופורמולת צמחי מרפא, חל שיפור ניכר ולאחר חודשיים נוספים הפטריה נעלמה לחלוטין. כיום דנה נקייה לגמרי, תוצאה נדירה יחסית במצב כה מפושט כמו שלה.

פטריית השמש הינה עקשנית ביותר. הטיפול ברפואה סינית כולל משחות וצמחים בנטילה פנימית וחיצונית הפועלים נגד הפטרייה ובמקביל חשוב לתמוך במערכת החיסונית כדי שתוכל אף היא להילחם בפטרייה.

דנה קיבלה במרפאה את הטיפול ותוך מספר חודשים נעלמה הפטרת. לאחר מכן המשיכה בטיפול התומך עוד כחודשיים וכבר כשנה שהפטרת לא חזרה.

הטיפול ברפואה סינית מאפשר טיפול פנימי וחיצוני ללא כל תופעות לוואי ובטוח לחלוטין וזה יתרונו הבולט. ישנם מקרים קשים של פטרות אחרות, בהן נטילת כדורים שהוזכרו מוצדקת אך אין זה המצב ברוב המקרים של פטרת שמש.

במשך השנים טופלו במרפאה מקרים רבים של פטרת שמש קלה עד קשה מאוד. אחוז ההצלחה הינו גבוה במיוחד בזמן ממוצע של כשלושה חודשים, ללא צורך בדיקור.

סיפורו של יובל לגבי טיפול טבעי בפטריית שמש

יובל (השם שמור במערכת) סבל שנים רבות מפטריית שמש. במשך השנים טופל במספר תכשירי טיפול חיצוניים נגד הפטרייה שקיבל מרופאי עור שונים בכל פעם הייתה הקלה זמנית אך הפטרייה חזרה להופיע שוב.

פטריית השמש הנה עקשנית והטיפול ברפואת עור משלימה כולל משחות וצמחים בנטילה פנימית וחיצונית בעלי פעילות נגד הפטרייה ובמקביל חשוב לתמוך במערכת החיסונית כדי שתוכל להילחם בפטרייה.

יובל קיבל במרפאה את הטיפול ותוך חודש נעלמה הפטרת לאחר מכן המשיך בטיפול התומך עוד כחודשיים וכבר חמש שנים שהפטרת לא חזרה שוב. גם ברפואה הקונבנציונלית ישנם טיפולים בבליעה נגד פטרת אך הינם בעלי סיכון מסוים כיוון שעלולים לפגוע בכבד.

הטיפול ברפואת עור משלימה מאפשר טיפול פנימי וחיצוני ללא תופעות לוואי ובטוח לחלוטין וזה יתרונו הבולט. ישנם מקרים קשים של פטרות אחרות בהן נטילת כדורים שהוזכרו מוצדקת אך לא ברוב המקרים של פטרת שמש.

במשך השנים טופלו במרפאה מקרים רבים של פטרת שמש קלה עד קשה מאוד. אחוז ההצלחה הינו גבוה במיוחד בזמן סביר של כשלושה חודשים, ללא צורך בדיקור.

כלים להתמודדות עם פטריית השמש ברפואת עור משלימה

מומלץ לטפל בפטריית שמש בעזרת צמחים ותכשירים לפני בוא הקיץ, מאחר שחשיפה לשמש מדגישה את כתמי הפטרייה (האזור הפטרייתי אינו משתזף). חשוב לציין שחשיפה לשמש מטיבה עם הפטרייה אך זה יהיה נכון בשלב השני, לאחר הטיפול הפנימי.

מומלץ להשתמש בשמפו הפועל ישירות נגד הפטריה – Nizoral או Agispor. בנוסף ניתן במרפאה שמפו טבעי על בסיס צמחים בעלי פעילות נוגדת פטרת

הפטרייה מצויה גם על עור הקרקפת, לכן יש לחפוף את הראש, הפנים, הצוואר ופלג גוף עליון עם שמפו לפחות 4 פעמים בשבוע.

פטריית השמש הינה עיקשת ויש לתקוף אותה מכיוונים שונים ובמקביל לתמוך במערכת החיסונית, שילוב שמוביל לאחוזי הצלחה גבוהים.

כתבות נוספות בנושא אסתמה של העור

פסוריאזיס אינברסה

סוגי מחלות עור

מחלות עור מאפיינות את התקופה שלנו, משום שרבות מהן נחשבות למחלה שבה הגוף תוקף את עצמו, או שאין להן גורם ברור ומוכר שאפשר להצביע עליו.

קרא עוד »

הגורמים לספחת

מחלת הספחת, היא הפסוריאזיס, מקשה מאוד על הלוקים בה משום שהיא בלתי ניתנת לריפוי מוחלט ורב הנסתר בה על הגלוי. עם זאת, מרגע שיודעים מהם

קרא עוד »

"מה הילדים שלנו אוכלים" ?

כתבות נוספות בנושא "מה הילדים שלנו אוכלים" ? המערכת.   תכנית המערכת – מיקי חיימוביץ "כ- 50 אחוז מהילדים ניזונים מאוכל מעובד, אוכל תעשייתי או

קרא עוד »
סגירת תפריט
לשיחת ייעוץ
מטופלים יקרים,
עקב המצב, עברנו לטיפולי רפואת עור משלימה אונליין