יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

פסוריאזיס בפנים

אמיר קלי מומחה למעלה מ 25 שנה בתחום מחלות העור וטיפול בהן בגישת הרפואה המשלימה, ברבות השנים קהילת חולי הפסוריאזיס מהווה חלק גדול  מכלל המטופלים במרפאה.
קיימים כבר מאות מטופלים שעברו טיפול במרפאה ויכולים להעיד על שביעות רצון מהטיפול והקלה משמעותית במצבם.

shutterstock_111085511הרפואה המשלימה מכירה בגורמים התורשתיים ובפעילות יתר של מערכת החיסון במחלת הפסוריאזיס  אך מאבחנת גם מצבי חוסר איזון פנימי פיזיולוגי ונפשי הגורמים להחרפת המחלה ולהתפרצויות חוזרות.
מאחר וקיים רקע גנטי למחלה ולא ניתן  לחזות את התנהגותה – מתי היא תחלוף והאם היא תחזור.
מחצית מהחולים  מתלוננים על פסוריאזיס באזור הפנים והקרקפת .
קו המחשבה המרכזי הוא להקל בראש ובראשונה על התבטאות המחלה הפוגעת בתקינות בעור: אדמומיות, קשקשת וגרד.
איזון זה יביא להקטנה בשטחי הפריחה ולזירוז תהליך הריפוי הדלקתי, מניעת התפרצות והתפשטות הפסוריאזיס  ושיפור איכות חייו של המטופל.

מטרת הטיפול במחלה

 פעולה בשני מישורים האחד לסימפטומים של המחלה ומיועד לשפר את מצב הנגעיים העוריים,  והשני מכוון לטיפול בשורש המחלה, תוך התייחסות לגורמי המחלה הפיזיולוגיים והנפשיים.
כיום ידוע שמתח נפשי מחמיר את המחלה אצל 50% מהחולים בקירוב ויש הטוענים שמתח נפשי הוא שמביא לעיתים להתפרצות הראשונה של המחלה, מי שהפסוריאזיס מתבטא אצלו בפנים, ככל הנראה יסבול מדימוי עצמי נמוך וינסה להסתיר את הנגעים, בעיקר אם מדובר בילדים ונוער.
רפואה המשלימה רואה בגוף ונפש יחידה אחת בלתי נפרדת ולכן הטיפול מיועד גם להרגעת הנפש והשבת האיזון הנפשי למטופל.

הטיפול בפסוריאזיס בפנים כולל:

משחות חיצוניות טבעיות: משחות המשלבות צמחי מרפא סיניים להפחתת התהליך הדלקתי והגרד של פסוריאזיס בפנים, בשילוב חומרים טבעיים המזינים את העור ומוסיפים לו לחות ושימון.

שינויי תזונה ואורח חיים –המטופל מקבל המלצות לפעילות גופנית, תוספי מזון  ותזונה נכונה לפסוריאזיס בפנים.

הטיפול מיועד לילדים ומבוגרים כאחד. אחוזי הצלחה גבוהים נצפים בחולים פסוריאזיס בפנים ברמה הקלה עד בינונית לעומת החולים במצב קשה יותר שנזקקים לטיפול ממושך יותר . במרפאה מטפלים  במקרים בינוניים וקשים בשיטות אינגרטיביות תוך שיתוף פעולה עם רופאי עור קונבנציונליים.

כתבות נוספות בנושא

מדריך להתמודדות עם פסוריאזיס

כתבות נוספות בנושא מדריך שימושי להתמודדות עם פסוריאזיס פסוריאזיס (psoriasis) הינה מחלה כרונית אוטואימונית המתבטאת בקשקשת כסופה ובמשטחי עור נוקשים ואדומים. לעיתים מלווה בגרד ומושפעת

קרא עוד »
פסוריאזיס סיפור הצלחה

פסוריאזיס – סיפורי הצלחה

כתבות נוספות בנושא פסוריאזיס – סיפורי הצלחה פסוריאזיס הינה מחלת עור דלקתית כרונית בעלת נטייה תורשתית וכן נגרמת גם מגורמים סביבתיים כגון: מחלות זיהומיות, מתח

קרא עוד »
שמירה על העור

שומרים על העור

כתבות נוספות בנושא שומרים על העור האיבר הגדול ביותר בגופו של האדם הוא העור. רוב האנשים סבורים שתפקידו של העור הוא לשמש כמעטפת של הגוף,

קרא עוד »
סגירת תפריט
לתיאום פגישה