טיפול אקלימי בפסוריאזיס

יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

טיפול אקלימי בפסוריאזיס - בשילוב שהייה בים המלח

רפואת עור משלימה בשילוב טיפול אקלימי בים המלח

שיר (השם שמור במערכת ) בת 6.5 ילדה פעילה ואנרגטית מאוד, הגיעה למרפאה כשהיא סובלת מהתפרצות קשה של פסוריאזיס מפושט, כתמים אדומים עם קשקשת בפנים ובכל הגוף המלווים בגרד חזק וטורדני, נגעים אדומים וקשקשת עבה בקרקפת וכתוצאה מכך הייתה נשירה באזורים מפושטים ונוצרו קרחות. הפסוריאזיס החל בגיל שנה, בין אצבעות הידיים והחל להתפשט ברגליים ובבטן. בגיל שלוש וחצי, התפרץ בכל הגוף והחלה פעילות דלקתית חריפה בקרקפת.

תמונות לפני ואחרי הטיפול

הטיפול שניתן לשיר במרפאה כלל :

פורמולת צמחים סינים: הפורמולה ללקיחה פנימית המסלקת חום ורעילות ויעילה בהתפרצויות חריפות של פסוריאזיס.לצמחים פעילות נוגדת דלקת ומווסתת דלקת ולחלקם יש פעילות מעכבת של TNF אלפא וPGE-2, שני מרכיבי דלקת פסוריאטית.

שינוי תזונותי: המלצות לתזונה מטהרת חום ולחות ומזינה נוזלי גוף כגון: ירקות ירוקים, פירות, הימנעות ממזון שומני , מטוגנים, מוצרי קמח לבן, סוכר ומוצרי חלב.

תוספי תזונה: אומגה 3 בכמות של 2000mg ליום אומגה 3 משמשת כנוגדת דלקת יעילה ביותר, המעכבת את ייצורם של גורמי דלקת PGE-2 ונמצאה יעילה במחקרים רבים לטיפול בפסוריאזיס.

טיפול חיצוני: שימוש קבוע בשמפו ומשחות המבוססים על תמציות צמחים סינים היעילים בהפחתת התהליך הדלקתי והגרד ומזינים את העור.

צמח כמו איסאטיס ISATIS נמצא בסין בשימוש כבר שנים לטיפול בבעיות עור דלקתיות.

משך הטיפול: הטיפול בשיר נמשך כשנה. בשלושת החודשים הראשונים הגרד פחת ונגעי הפסוריאזיס נראו פחות אדומים, השיער התחיל לצמוח באזורי הקרחת. שישה חודשים מהטיפול רוב הנגעים בגוף נעלמו והשיער המשיך לצמוח. שנה מתחילת הטיפול השיער חזר לצמיחה מלאה ונשארו מספר כתמים בודדים כאשר הייתה הפוגה משמעותית של הפסוריאזיס לאחר שלושה חודשים, מינון הצמחים והתכשירים החיצוניים הופחת בהדרגה.

טיפול אקלימי בים המלח בשילוב רפואת עור משלימה

שיר כיום מגיעה למרפאה אחת לשנה לשם שימור ומניעה. מצב עורה מצוין ומידי קיץ היא מקפידה על טיפול אקלימי בים המלח ומשתתפת בקייטנת "ילדי השמש" של אגודת הפסוריאזיס הישראלית.

כאשר הפסוריאזיס מפושט אני מקפיד להמליץ למטופלים שמלבד הטיפול המוענק להם במרפאה ישלבו לפחות 14 ימים רצופים בשנה טיפול אקלימי המטיב מאוד עם הפסוריאזיס . טיפול אקלימי בים המלח כולל: חשיפה הדרגתית לשמש, ממספר דקות ועד 6 שעות ביום וטבילה במי ים המלח פעמיים ביום למשך עד 20 דקות בכל פעם. המקרה הנ"ל הנו מקרה קשה מאוד לטיפול, הטיפול הקונבנציונלי מחייב במקרים כאלו שימוש אינטנסיבי במשחות על בסיס קורטיזון.

אף על פי שהפסוריאזיס הינה מחלה גנטית ישנם אחוזי הצלחה גבוהים מאוד בשילוב של טיפול אקלימי ותחזוקה במהלך השנה ברפואה סינית המביא לרגיעה ולהטבה משמעותית במצב העור, מקטין במידה משמעותית את התפרצויות ובמקרים מסוימים מביא להיעלמות הפסוריאזיס לתקופות ארוכות ובכך משפר בצורה משמעותית את איכות חיי המטופל.

כתבות נוספות בנושא

הגורמים לספחת

מחלת הספחת, היא הפסוריאזיס, מקשה מאוד על הלוקים בה משום שהיא בלתי ניתנת לריפוי מוחלט ורב הנסתר בה על הגלוי. עם זאת, מרגע שיודעים מהם

קרא עוד »

טיפול טבעי במחלות עור

מחלות עור רבות מקבלות מענה רק בסימפטומים מבלי להירפא משו שחלקן כרוניות והסיבות להן רבות ולא תמיד ידועות. יש פתרונות אחרים של טיפול טבעי שיכול

קרא עוד »

מדריך להתמודדות עם פסוריאזיס

כתבות נוספות בנושא מדריך שימושי להתמודדות עם פסוריאזיס פסוריאזיס (psoriasis) הינה מחלה כרונית אוטואימונית המתבטאת בקשקשת כסופה ובמשטחי עור נוקשים ואדומים. לעיתים מלווה בגרד ומושפעת

קרא עוד »
סגירת תפריט
הזמן שלך יקר לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך