יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

אלופציה אראטה

אלופציה אראטה היא מצב של התקרחות פתאומית, הגורמת לנשירת שיער מאסיבית באזורים שונים על גבי הקרקפת. המחלה מופיעה בפתאומיות, וההחלמה ממנה לעיתים חלקית ולעיתים מלאה.
באחוז משמעותי מהסובלות מהמחלה, השיער מתחיל לגדול מחדש תוך מספר חודשים מתחילת הופעת הנשירה, אולם צמיחת השיער הראשונית היא לרוב לבנה ולוקח זמן עד לחזרת השיער לצבעו המקורי.
הנוטים לסבול מהמחלה הם חולים הסובלים ממחלות אוטואימוניות שונות או כאלו עם רקע משפחתי של אלופציה אראטה.

תופעת נשירת שיער גנטית אצל נשים, מצריכה לא פעם שילוב של רפואה משלימה ורפואה מערבית, כדי לספק מענה מהיר ברמה הנפשית והפיזיולוגית. הטיפול במרפאת אמיר קלי, משלב את כל העולמות- הטוב שברפואת העור המערבית והסינית להשגת תוצאה מיטבית.

תמונות לפני ואחרי הטיפול

אלופציה אראטה רפואה סינית
אלופציה אראטה נשירת שיער
אלופציה אראטה טיפול טבעי
אלופציה אראטה טיפול
אלופציה אראטה החלמה
אלופציה אראטה אצל ילדים
אלופציה אראטה רפואה סינית

מאפייני מחלת אלופציה אראטה

 • הופעה פתאומית של טלאים עגולים של קרחות ונשירת שיער ללא כאבים וללא צלקת.
 •  העור שבו פוגעת האלופסיה נשאר רך,חלק וחסר שיער לחלוטין.
 • הפוגות והחמרות ספונטניות .
 • המראה החיצוני וההשפעה הפסיכולוגית על החולה יכולים לגרום להופעה של דיכאון ,מתח נפשי וחרדה

אחד המאפיינים הבולטים של אלופציה אראטה היא נשירה המתחילה באופן פתאומי. לעיתים נשירת השיער אצל נשים מתרחשת באופן נקודתי, ונראית כחורים בולטים על הקרקפת, ולעיתים היא מופיעה בצורה גלית לאורך הראש.
נשירת שיער גנטית אצל נשים עשויה לבוא לידי ביטוי גם כהתדלדלות מאסיבית של שיער הקרקפת. אישה שמוצאת את עצמה מאבדת אחוז ניכר משערה קרוב לוודאי סובלת מאלופציה אוניברסלית.
נשים רבות הפונות למרפאתנו שואלות האם וכיצד ניתן לאתר את המחלה מבעוד מועד?
התשובה היא שלא תמיד ניתן לדעת מראש על הופעת המחלה (שכן לרוב היא מופיעה באופן פתאומי), אולם לעיתים ניתן לראות את הסימנים המקדימים שלה, המופיעים על גבי הציפורניים.
על ציפורניהן של חולות אלופציה אראטה מופיעים שקעים או נקודות לבנות והן מאבדות את הברק הטבעי שלהן.

מה הם הגורמים לנשירת שיער גנטית אצל נשים?

 • על פי הרפואה הקונבנציונלית, אלופציה אראטה היא מחלה אוטואימונית, בה המערכת החיסונית של הגוף "תוקפת" את זקיקי השיער. מצב זה נוצר לרוב משילוב של רקע גנטי, וטריגרים נפשיים שהובילו להתפרצות (לחץ נפשי מתמשך, טראומה ועוד).
 • על פי הרפואה הסינית, מצב השיער קשור באופן ישיר למצבן של הכליות, המקושרות לרגשות הפחד וטראומות, ולכן טבעי לראות שהמחלה מחריפה תחת מצבי מתח קשים.
 • על פי הרפואה הסינית הכליות הן שורש החיים ,הבסיס האנרגטי של הגוף ,המאחסן את כוח החיים כולו.כאשר השיער בריא,מלא,ושופע תמצית הכליות חזקה. אורח חיים תובעני פעילות פיזית ומינית מוגברת מחלישים את תמצית הכליות וגורמים לפגיעה בבריאותו של השיער.
 • במחלות כרוניות, חוסר ברזל, תזונה לקויה  ישנה חולשה של הדם,כמותו ויכולתו לזרום ולהגיע אל רקמות הגוף ולהזין אותם תהיה מוגבלת .
 • אלופציה אראטה אינה מדבקת, ואינה גורמת נזק לאיברים אחרים בגוף, אולם היא מלווה בנזק פסיכולוגי משמעותי כתוצאה מהבעיה הקוסמטית הנלווית לה. הנזק חמור יותר כשהמחלה מופיעה אצל ילדים צעירים, שרגישים יותר לתגובות הסביבה.

טיפול באלופציה אראטה ברפואה המערבית

הרפואה הקונבנציונלית מציעה מגוון שיטות יעילות להתמודדות עם המחלה.

 • נטילת סטרואידים– נטילה יומיומית של סטרואידים מסייעת למניעת המשך אובדן השיער, ומעודדת את צמיחתו. עם זאת, חשוב לדעת כי סטרואידים הם חומרים כימיים שלעיתים גוררים תופעות לוואי קשות המשפיעות על כל הגוף ולכן יש לשקול את השימוש בהם בכובד ראש.
 • מינוקסידיל– משחת המינוקסידיל 5% נמרחת על האזור הפגוע מספר פעמים ביום. התרופה מסייעת להחיש את צמיחת השיער. קיימים יתרונות וחסרונות בשימוש במשחה, ולכן מומלץ להיוועץ ברופא עור.

אלופסיה ברפואה משלימה

על פי הרפואה הסינית, השיער הוא השתקפות ישירה של הפעילות התקינה של האברים הפנימיים, והדם, חוסר זרימה או אספקת דם נאותה לזקיקי השיער עלולים לגרום לאובדן שיער.

הטיפול שניתן ברפואת עור ושיער משלימה הינו מורכב מפורמולת צמחי המרפא המכילה צמחים המעכבים את פעילות המנגנון החיסוני כנגד זקיקי השיער ובכך מאפשרת לשיער לצמוח, מרגע שמנגנון הדלקת בשורשי השיער נפסק, הצמיחה מתחדשת כרגיל והשיער חוזר לקדמותו.

הטיפול להפסקת הנשירה ולהצמחת שיער‎ בריא בנוי בעיקרו סביב הצמח הסיני המפורסם מר וו שו (הידוע גם בשם FO-TI) בעל תכונות נוגדות חמצון, המזין את ג'ינג הכליות ואת הדם, שני המרכיבים המבטיחים זרימת דם ואספקה איכותית של חומרי הזנה, וחשובים ביותר עבור שיקום השיער ותחזוקתו לאורך זמן.

פורמולת הצמחים עובדת לא רק כדי לעודד ייצור שיער, אלא גם עובדת מבפנים החוצה, מחזקת את מערכת החיסון (חיזוק הג'ינג והדם) ובכך עצירת הגורמים לנשירה, ועידוד הגברת צמיחת השיער באופן טבעי.

המלצות מטופלים

איך מטפלים באלופסיה אראטה ברפואת עור משלימה?

הטיפול ברפואה הסינית מתמקד בסיוע למטופל, הן ברמה הנפשית והן ברמה הפיזיולוגית, ומטרתו להביא את המטופל לאיזון כללי.

הטיפול באלופסיה אראטה ברפואת עור משלימה כולל שלושה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

דיקור סיני

הטיפול מתבצע באזור הקרקפת לשיפור אספקת הדם לאזור, ובנקודות מסוימות בגוף המסייעות לווסת את מצבי המתח.

טיפול בצמחי מרפא​

המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר מותאמת לו אישית ,צמחי המרפא חשובים ביותר לאיזון מערכת החיסון ושיפור זרימת הדם. צמחי מרפא ייחודיים המדכאים את הגורמים לדלקת ומסייעים לחיזוק אנרגטי של הכליות. כתוצאה מן הטיפול השיער חוזר לצמוח ופוסק התהליך הדלקתי שהוביל לנשירה.

טיפול בתזונה​

אחת הדרכים היעילות להתמודדות עם נשירת שיער גנטית אצל נשים היא שינוי תזונה. המטופלת מקבלת המלצות לתזונה אנטי דלקתית.

הטיפול בדיקור סיני ובצמחי מרפא נתפס בעיני רבים כטיפול משלים למחלה, אולם מחקרים רבים שנערכו בארצות הברית מוכיחים כי דיקור סיני בשילוב של צמחי מרפא מדכאי דלקת נחשבים לטיפול המשמעותי ביותר במחלה.

טיפול באלופציה אראטה במרפאת אמיר קלי - מומחה רפואה טבעית

אמיר קלי הינו מומחה בעל ניסיון של 25 שנים בטיפול במחלות עור אצל מבוגרים וילדים במרפאות רפואה משלימה. התמחותו העיקרית היא בטיפול בנשירת שיער גנטית אצל נשים (אלופציה אראטה), באבחון מדויק של המחלה ובמציאת פתרונות יעילים.
הטיפול במרפאתנו מתמקד הן בצד הנפשי והן בצד הפיזיולוגי, והוא נועד להרגיע את מערכת החיסון ולעודד את תהליך הריפוי הספונטני מהמחלה.

אנו מזמינים אתכן להגיע למרפאה ולהתרשם ממגוון שיטות יעילות לטיפול באלופציה אראטה.

כתבות נוספות בנושא אסתמה של העור

אלופסיה אראטה

כלים להתמודדות עם אלופסיה

כתבות נוספות בנושא   אלופסיה היא תופעה של אבדן שיער פתאומי התוקפת כשני אחוז מהאוכלוסייה ועלולה להופיע בכל גיל ומין .אלופסיה אראטה מאופיינת בהופעה של

קרא עוד »
אלופסיה אראטה הצלחה

התמודדות עם אלופסיה אראטה​

כתבות נוספות בנושא התמודדות עם אלופסיה אראטה אלופסיה הינה תופעה של אבדן שיער פתאומי התוקפת כשני אחוז מהאוכלוסייה ועלולה להופיע בכל גיל ומין ומאופיינת בהופעה

קרא עוד »
מומחה לנשירת שיער לנשים

אלופציה אראטה – ראיון עם רחל

כתבות נוספות בנושא אלופציה אראטה – ראיון עם רחל מתי ובאלו נסיבות התגלתה אצלך מחלת האלופציה אראטה? לפני 4 שנים התחילו לנשור קבוצות שיער והופיעו

קרא עוד »

אלופציה אראטה – ראיון עם גל

כתבות נוספות בנושא אלופציה אראטה – ראיון עם גל אלופציה אראטה, מחלה אוטואימונית המתבטאת בנשירה ואבדן שיער פתאומי. המחלה מתבטאת באובדן שיער בצורת טלאים עגולים של

קרא עוד »
סגירת תפריט
הזמן שלך יקר לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך