יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

אלופציה אראטה – ראיון עם רחל

מתי ובאלו נסיבות התגלתה אצלך מחלת האלופציה אראטה?
לפני 4 שנים התחילו לנשור קבוצות שיער והופיעו קרחות בכמה מוקדים בקרקפת. הנסיבות היו מתח ולחץ נפשי. כל פעם שאני בלחץ, הגוף נותן התראות של  נשירת שיער.

האם שמעת או ידעת על אלופציה לפני שחלית בה?
לא, מעולם לא שמעתי על התופעה.

תארי לי את ההתמודדות הראשונית עם המחלה ואת הגעתך לרפואת עור משלימה
בהתחלה מאוד התביישתי בקרחות , אני בת למשפחה של נשים שופעות שיער ארוך, כל חיי הלכתי עם שיער פזור וכשהאלופסיה הופיעה אספתי את השיער וחבשתי כובעים לראשונה בחיי .
תחילה פניתי לרפואה קונבנציונלית והציעו לי זריקות של סטרואידים, במקביל אחותי נחשפה לכתבה במעריב, הרופאים "הכי טובים", שם הופיע אמיר קלי- מתמחה בבעיות עור אוטואימוניות, התקשרתי לקליניקה וקבעתי תור.
אני זוכרת בפגישה הראשונה עם אמיר הגעתי עם כובע קסקט והוא הוריד לי את הכובע ואמר לי " תלכי בלי הכובע עד שהשיער יצמח " והסתרתי את הקרחות עם סיכות.

תמונות לפני ואחרי הטיפול

מתי הבנת כי לטיפול ברפואה משלימה קשר הדוק להתמודדות טובה יותר עם המחלה ולהאטת הידרדרותה?
כל הזמן, מתחילת הטיפול מאוד סמכתי על אמיר ועל הטיפול שניתן לי שכלל צמחי מרפא , דיקור אחת לשבוע , שימוש בפטישון עם מחטים דקות לתיפוף על הקרקפת לעודד צמיחה מחודשת של שיער. אמיר הגדיל לי את הפעילות הגופנית פי 2 ממה שעשיתי עד אז. לגבי תזונה, תמיד שמרתי אבל הקפדתי יותר על ההנחיות הספציפיות שהוא נתן לי, עד היום אני מקפידה על אורח חיים בריא .

היום שאת במצב יציב, מה זה דורש ממך מבחינת הטיפול ?
מבחינת האלופסיה המצב יציב לחלוטין. אני מגיעה לפעמים לטיפולים של דיקור בגלל שלפני שנתיים התפרץ לי לופוס בעור.

האם תרצי להעביר מסר כלשהו לחולים אחרים בכל הנוגע להתמודדות עם המחלה ?
לאנשים שמופיעה אלופסיה בפעם הראשונה אני ממליצה לא להפנים את התופעה הזו, להוציא החוצה, להתמודד עם הלחץ והמתח הנפשי. מה שנקרא " לא לאכול את עצמך".

סגירת תפריט
לשיחת ייעוץ
מטופלים יקרים,
עקב המצב, עברנו לטיפולי רפואת עור משלימה אונליין