ראיון עם אורית, אמא של ירדן בן 6, סובל מאסטמה של העור​

23/09/2021
//
מאת: אמיר קלי
אמיר קלי

ירדן, בן 3 הגיע למרפאת  OR לפני כשנה עם אסטמה של העור במצב בינוני עד קשה עם פריחות מפושטות כל הגוף ובעיקר בידיים וברגליים עם גרד מאוד קשה שגרם לאי שקט רב. במקביל לתקופת הטיפול הופיעו גם יבלות ויראליות. בסיום הטיפול נעלמו כל הפריחות, היבלות, הגרד והרגשת אי השקט.

באילו נסיבות התחיל אצל ירדן האסטמה של העור ומתי הופיעו היבלות הויראליות?

כל המשפחה סובלת מרגישויות בעור. ירדן נולד עם עור מאוד רגיש ותמיד היתה לו נטייה לפצעים בעור שהתגברו בין גיל שנה לשנתיים, במיוחד בקיץ. אז התחיל גם האסטמה של העור. היבלות הויראליות התחילו לפני כחצי שנה.

תארי לי את ההתמודדות הראשונית של ירדן עם המחלה ומה היה הדבר העיקרי שהפריע לו

ילד של אטופיק דרמטיטיס זה אומר ילד מאוד מתוסכל ועצבני שכל הזמן מגרד לו. הוא היה לא שקט ורגוע. זה מאוד השפיע לו על ההתנהגות ולא הבנו את זה. כשהגענו לאמיר הוא הסביר לנו על הקשר בין הבעיה להתנהגות, וכמה זה פוגע לו באיכות החיים. גם מבחינה חיצונית זה היה קשה. היו לו הרבה פצעים ברגליים ובידיים וזה הגיע למצב שאנשים היו עוצרים אותנו ברחוב ושואלים מה קרה לו.

מה היה הטיפול הרפואי הראשון שהוא קיבל?

הלכנו לרופא עור שנתן לו משחות קורטיזון ומשחות להרגעה שלא עזרו. חוץ מזה לא היה להם משהו אחר להציע לנו. הוא שייך את זה למשפחה עם עור רגיש ולמזג האוויר ואמר שאין הרבה מה לעשות.

ספרי לי איך הגעתם לרפואה משלימה

הגענו לאמיר לפני כשנה אחרי שנואשנו. הלכנו לרפואה הרגילה וכל מה שהם הציעו לנו זה טיפול שלא עזר. אנחנו מטופלים אצל מטפל ברפואה סינית שמתמחה בתינוקות וילדים והוא הפנה אותנו לאמיר.

תמונות לפני ואחרי הטיפול

מה כלל הטיפול במרפאה?

 הוא נתן לנו טיפול תזונתי- הוא ביקש להוריד מוצרי חלב לגמרי,  רקח לנו צמחי מרפא לשתייה, נתן לנו סבונים ומשחות למריחה, פרוביוטיקה לילדים ועם הזמן הוא הוסיף גם אומגה 3.

תארי לי את תהליך ההחלמה של ירדן והאם הוא נתן לכם מענה להתמודדות טובה יותר עם המחלה?

ככל שהמשכנו ללכת לאמיר ראינו איך העור של ירדן משתפר, שפתאום נעלמו הפצעים. היינו מגיעים לפי מה שאמיר ביקש מאיתנו- אם זה כל חודש או חודשיים. לאט לאט ראינו שירדן פחות מתגרד, הוא נהייה יותר רגוע- זה מאוד השפיע על המצב רוח שלו. הוא כבר לא סבל מהגרד והיה נינוח ורגוע יותר. בהחלט אייכות החיים שלו עלתה.

מה מצב העור של ירדן היום?

הוא חלק לגמרי! יש לו עור רגיש והוא כל הזמן נעקץ, אבל עם האסטמה של העור והיבלות הויראליות הוא לגמרי חלק.

מה היית מייעצת לסובלים מאסטמה של העור בכל הנוגע להתמודדות עם המחלה?

חד וחלק לפנות לאמיר! להיכנס לפורומים שלו ולקרוא ולהבין שיש רפואה שלמה שמטפלת בשורש- למגר את המחלה. אני מבינה את המקום שהורים כאלו נמצאים בו, מקום של בהלה ויאוש, וכשהגענו לאמיר הבנו שיש לנו דרך ארוכה לעבור וצריך להיות עם הרבה סבלנות לתהליך, וזה מאוד השתלם לנו. בתור אמא מבוהלת שהגיעה אליו, הוא ממש הרגיע אותי, ונתן לנו מענה מצויין ללא סטרואידים.

הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו! ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL

לייעוץ ראשוני חינם השאירו פרטים
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL