סבוריאה

יש לך שאלה לאמיר ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא

סבוריאה דרמטיטיס - טיפול טבעי

סבוריאה היא מצב בו קיימת הפרשה עודפת של חלב אל העור. החלב מיוצר בתוך בלוטות החלב הממוקמות בדרמיס. מתוך בלוטת החלב יוצאת צינורית דקה המתחברת למעטפת השערה.  סבוריאה – סבום – סוג של שומן המופרש מהעור, דרמטיטיס – דלקת עור. החלב מופרש דרך אותה צינורית וגולש על פני מעטפת השערה ומשם הוא מופרש על פני העור ומקנה לו את מראהו השמנוני. איזור הקרקפת והפנים עשיר המיוחד בבלוטות אלו, התייבשות החלב עם הקרטין (שהוא שכבת העור החיצונית ביותר הנושרת באופן קבוע) יוצרת את הקשקשים הנראים בעיקר בפנים ובראש. יש שהחלב המופרש מגרה את העור וגורם לדלקת. שילוב זה של הפרשת שומן עם תהליך דלקתי בעור נקרא סבוריאה דרמטיטיס.

סבוריאה דרמטיטיס
טיפול טבעי בסבוריאה דרמטיטיס

תוכן עניינים

תמונות לפני ואחרי הטיפול

המלצות מטופלים

"לפני שנה וחצי הגעתי לאמיר במצב מאוד חמור עם דם מרוב הגירודים, הייתי במצב מיואש לגמרי והתחלתי את הטיפול. אחרי שבוע מתחילת הטיפול, הייתה הטבה משמעותית, הגרד פסק והנגעים היו פחות מודלקים, אחרי שבועיים וחצי זה התחיל להיעלם. אחרי חודש המצב היה יציב מאוד והקרקפת התנקתה כמעט לחלוטין מסבוריאה. יש הבדל של שמים וארץ, מדהים״ ענת, 37

מאפייני הסבוריאה

מחלת עור סבוריאה מתבטאת בשטחי עור אדומים מכוסי קשקשים דקים או עבים. בתינוקות מופיעה המחלה בעיקר באזורים המצטיינים בריכוז גבוה של בלוטות חלב והשכיחים בהם הם: הקרקפת, אזורי קפלי העור, סביב הצוואר, בבתי השחי ובאזור החיתולים.

במבוגרים שכיח לראות אדמומיות וקשקשת בעור הקרקפת, עור הפנים ובעיקר בצידי האף בין הגבות (סימן הT), מסביב לפה, בסנטר, מאחורי האזניים ובתעלת האוזן החיצונית.

הגורמים לסבוריאה דרמטיטיס

  • רפואת עור משלימה מכירה בהפרשת החלב המוגברת מבלוטות החלב ובתהליכים הדלקתיים, אך מאבחנת גם חוסר איזון בגוף הקשור בעיקר להצטברויות חום במערכת העיכול (ולכן השינוי התזונתי חשוב ביותר), חום זה עולה לאזור עור הפנים ויוצר למעשה סביבה הגורמת לתהליך הסבוריאי להיות מואץ יותר. לכן החזרת האיזון הפנימי לגוף משמעותית ביותר לשיפור מצב הסבוריאה.
  • הפרשת חלב עודפת מבלוטות החלב – בעיקר באזור הפנים + קשקשת בתוספת תהליך דלקתי המלווה באודם קל וגירוי מקומי.
  • קשר מעניין הוכח בין המחלה לבין נוכחותה של הפטרייה "פיטריוספרום אובלה" הנמצאת בחלב המופרש מהבלוטות ומאיצה את תהליך הפרשת החלב.
  • הגורם ההורמונלי – בילודים ההורמונים שהופרשו מהאם דרך השלייה אל העובר ומעבר של הורמונים באמצעות הנקה מעודדים ייצור יתר של בלוטות החלב, ולכן עם ירידת רמת ההורמונים ביילוד (תוך מספר חודשים) והפסקת ההנקה ניתן לראות שיפור במצב הסבוריאי.
  • מתח נפשי – ידוע כגורם המחריף את המחלה ולכן הטיפול ברפואה הסינית העוזר גם בהרגעת הנפש מחזיר את האיזון הנפשי לגוף ומשפר את מצב העור.

איך מטפלים בסבוריאה ברפואת עור משלימה?

הטיפול ברפואת עור משלימה כולל מספר מרכיבים החשובים להצלחתו: טיפול בדיקור להורדת רמות המתח וניקוי החום הפנימי, טיפול בצמחי מרפא לסילוק החום והלחות, משחות טבעיות על בסיס צמחי מרפא למריחה חיצונית ושינוי תזונתי.

איזון זה יביא להקטנה בשטחי הפריחה ולהטבה במצב הפריחה הקיים תוך כדי ירידה משמעותית באדמומיות, בקשקשת ובגירוי העור המאפיין את הסבוריאה ובכך ישפר את איכות חייו של המטופ

טיפול טבעי בסבוריאה דרמטיטיס ברפואת עור משלימה כולל ארבעה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

טיפול בדיקור

קיימות נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור הן בהורדת הפריחה והן בהורדת הגרד ובעיקר להחזרת האיזון לגוף. הנקודות מותאמות באופן אישי לאחר אבחון המטופל

טיפול בצמחי מרפא​

המטופל מקבל תערובת צמחי מרפא אשר הותאמה לו אישית לאחר אבחון. צמחי המרפא חשובים ביותר להורדת החום והלחות הפנימיים, והיובש והגרד מהעור. המטפל משנה את הרכב הצמחים מדי פעם בהתאם למצב המטופל.

משחות חיצוניות טבעיות​

קיימות מספר משחות טבעיות המותאמות במיוחד למצב הסבוריאי של העור. משחות אלה עשירות בצמחי מרפא סיניים ובחומרים טבעיים המקלים על מצב העור – עוזרות להורדת הדלקת והקשקשת בעור ותורמות להזנתו הבריאה של העור.

טיפול בתזונה​

על פי רפואת עור משלימה אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודדות ומניעת מחלות עור היא תזונה חכמה ונכונה. המטופל מקבל המלצות תזונה ושינוי אורחות חיים המותאמים עבורו.

שאלות נפוצות

אחוז ההצלחה בסבוריאה דרמטיטיס הינו גבוה במיוחד.

במרפאתנו, שיטות הטיפול מפותחות באופן פרטני לכל מטופל, תוך ביצוע בדיקות ותשאול ממוקד לטובת התאמת הטיפול וההמלצות היעילות ביותר להקלה ושיפור משמעותי, גם במקרים הקשים ביותר

בהחלט, אמיר קלי מטפל כבר עשרות שנים ועזר לרפא אלפי מטופלים. אתם מוזמנים להיכנס לעמוד ההמלצות בתפריט.

אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, יתכן ואתם זכאים לקבלת החזר!
בדקו עם סוכן הביטוח שלכם האם ישנו סעיף של רפואה משלימה אצלכם בפוליסה.
המחירים שלנו הוגנים ומשתנים בהתאם לסוג הטיפול ומצבו הבריאותי של המטופל. צרו איתנו קשר עכשיו ונשמח לתת לכם אינפורמציה נוספת!
כתבות נוספות בנושא
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו! ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL

לייעוץ ראשוני חינם השאירו פרטים
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL