יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

אסטמה של העור אצל מבוגרים

אסטמה של העור הידועה בכינויה "אטופיק דרמטיטיס", הינה דלקת עור כרונית המתאפיינת בפריחה יבשה, אדומה המלווה בגרד עז ועלולה לגרום להפרעות בשינה ולפגיעה באיכות חייהם של הסובלים ממנה. במרבית המקרים מופיעה אצל תינוקות וילדים ועוברת בילדות, אך ישנם מקרים רבים בהם היא עקשנית וקשה יותר ונמשכת גם לחיים הבוגרים בצורתה הכרונית, ומתאפיינת ביובש קיצוני של העור אשר מחמיר בשינויי מזג אוויר או חשיפתו של הגוף לחומרים אלרגנים.

אטופיק דרמטיטיס (atopic dermatitis) הינה מחלת עור דלקתית אוטואימונית, המאופיינת על ידי עור יבש, אדום ורגיש לגירויים רבים. המחלה שכיחה ביותר בקרב תינוקות וילדים אך לרוב עוברת בתקופת הילדות, אצל אלו שהמחלה אינה עוברת בילדות היא הופכת להיות כרונית עם מעגל קסמים של גרד והתקפים חוזרים וקשים לרוב.

אסטמה של העור אצל מבוגרים מופיעה לסירוגין, תקופות של הטבה והחמרה ומושפעת ממתח נפשי. הטיפול באסתמה של העור למבוגרים כולל פורמולת צמחי מרפא ומשחות טבעיות בעלות פעילות אנטי דלקתית היעילה מאוד בהפחתת התהליך הדלקתי והגרד.
רפואת עור משלימה מצליחה במרבית המקרים הכרוניים לגרום לנסיגתה של המחלה ולהביא לשיפור משמעותי במצב העור.

אטופיק מבוגרים לרוב מופיע אצל אנשים שבמהלך חייהם סבלו מנטייה גבוהה יותר של עור רגיש ומגורה או מרקע תורשתי ממשפחת האלרגיות. המחלה עשויה להופיע בצורה כרונית לאורך זמן ממושך, בגלים של החמרה והטבה, ומקרים בהם המחלה מחריפה או מתפרצת לאחר טריגר נפשי.

מראה הנגעים והגרד הטורדני של האטופיק דרמטיטיס (atopic dermatitis) עלולים להשפיע על התפקוד היומיומי ועל ההערכה העצמית. כאן חשוב לציין שמחלות עקשניות וכרוניות כאלה דורשות זמן ממושך לטיפול וסבלנות הן מצד המטופל והן מצד המטפל.

 

תמונות לפני ואחרי הטיפול

דוד סובל מאטופיק דרמטיטיס מגיל 6, קיבל המון סוגים של משחות סטרואידליות, עד שהגוף התרגל למשחות שהפסיקו להשפיע על העור לחיוב, אז התחיל טיפול טבעי במרפאה.

"באופן כללי האטופיק דרמטיטיס מאוד מאוזן אצלי ב3 שנים האחרונות אני כן מרגיש שהצלחתי להשתלט על המחלה ושאני מצליח לחיות בשלום, זה מאוד הפריע לי בחיים.  (דוד, לאחר הטיפול ברפואת עור משלימה).

מהו יתרונו של הטיפול הטבעי באטופיק דרמטיטיס?

במרפאתנו, שיטות הטיפול מפותחות באופן פרטני לכל מטופל, תוך ביצוע בדיקות ותשאול ממוקד לטובת התאמת הטיפול וההמלצות היעילות ביותר להקלה ושיפור משמעותי, גם במקרים הקשים ביותר.

טיפול ברפואת עור משלימה יעיל במיוחד למצבים בינוניים וקלים, אך ניתן לראות תוצאות טובות גם במקרים כרונים וקשים מאוד.
הטיפול משלב פורמולת צמחי מרפא ומשחות טבעיות בעלי פעילות אנטי דלקתית ומפחיתת גרד, דיקור למבוגרים (לתינוקות וילדים -טיפול דיקור לא חובה).
במקרים הכרונים, הטיפול הטבעי יביא להפחתת שימוש במשחות סטרואידיות בצורה ניכרת ותהליך הריפוי של העור יהיה יעיל ויחזיק  וישאיר את העור נקי ובריא לאורך זמן.

האם ניתן לטפל או להקל על האטופיק באמצעות שינויי תזונה והרגלי אכילה?

כן. שילוב של תזונה נכונה, הפתחת דברי המתיקה, המאכלים החריפים ומזונות הידועים בכמות האלרגנים המצויה בהם. פעילויות גופניות ושתיית נוזלים מרובים, יעזרו לגוף להתמודד עם המחלה ביתר קלות.

עצות שימושיות לטיפול טבעי יומיומי באטופיק דרמטיטיס:

העור האטופי נוטה לאבד לחות ובעקבות כך להפוך יבש, עבה ומתקלף, מצב המחייב הגנה תמידית ושמירה על רמת לחות קבועה. ניתן למצוא במוצרים: קרם א- דרמה, לה רוש פוזה- ליפיקאר בלאם, קרם יידים – אוונט, דרמקול, שמן בלנאום הרמל.

  • יש להשתמש במסנן קרינה עם מקדם הגנה של 15 ומעלה, השמש יכולה לגרום לגירוי יתר של העור.
  • לאחר שחייה בבריכה יש להישטף היטב בעזרת סבון היפואלרגני מאחר ובמי הבריכה יש כלור וכימיכלים העלולים לגרום לגירוי העור הרגיש.
  • אלרגיות למזון בעיקר בילדות, עלולות לתרום להחרפת הדלקת העורית, יש להוציא מזונות הידועים כאלרגנים מהתפריט היומי: סויה, ביצים, בוטנים, חלב, דבש, וכו’.
סגירת תפריט
לתיאום פגישה