יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

קטגוריות

כדאי לקרוא

תפריט

Menu

נשירת שיער אצל נשים - טיפול טבעי

נשירת שיער אצל נשים באה לידי ביטוי בדילול ושיער דק, בשונה מהתקרחות טיפוסית אצל גברים שבאה לידי ביטוי בנשירת שיער מאסיבית עד מצב שהקרקפת נותרת ללא שיער.

גם מוקד ההתקרחות שונה בין גברים לנשים- אצל גברים נסיגת השיער נוטה להיות בחלק הקדמי של הראש, באזור הרקות ובקודקוד, ואילו אצל נשים השיער הופך להיות דליל בכל הראש וקו השיער נשמר.

נשירת שיער נשים - הטיפול הטבעי

נשירת שיער מוגברת אצל נשים הינה תופעה מוכרת וידועה המופיעה אצל כ40% מאוכלוסיית הנשים בגילאים שונים ובתקופות שונות, לרוב אצל נשים כבר בגיל 40 מתחילה נשירה ולאחר גיל המעבר בגיל 65, 75% מהנשים סובלות מנשירה בדרגה קלה או יותר. נשירה עשויה להתבטא בשיער דליל בכל חלקי הראש, לעיתים נשירת שיער מוגברת המגיעה לרמה קיצונית של התקרחות.

אצל חלק מהנשים גורמים אלו יתנו ביטויים ב"עצלות" זקיקי שערה, וכתוצאה מכך שורשי השערה יאבדו מחוזקם ומחיוניותם והשיער יהופך לדק ולדליל יותר.

אמיר קלי מתראיין אצל פרופ' קרסו בנושא נשירת שיער אצל נשים

נשירת שיער אצל נשים - תמונות לפני ואחרי הטיפול

נשירת שיער טיפול טבעי
נשירת שיער אצל נשים
נשירת שיער נשים טיפול טבעי
התקרחות אצל נשים
נשירת שיער אצל נשים בגיל המעבר
טיפול בנשירת שיער לנשים
התקרחות אצל נשים
נשירת שיער טיפול טבעי
טיפול לנשירת שיער לנשים
טיפול טבעי בנשירת שיער
קרחות בשיער אצל נשים
טיפול טבעי בנשירת שיער
שיער דליל אצל נשים
טיפול בנשירת שיער אצל נשים
נשירת שיער אצל נשים מבוגרות
טיפול בנשירת שיער אצל נשים
דיקור סיני לנשירת שיער
נשירה מוגברת אצל נשים

המלצות מטופלים

סיבות לנשירת שיער אצל נשים

 • חוסר איזון הורמונלי– כאשר המערכת ההורמונלית לא מתפקדת היטב, ולרוב תהיה הבעיה באחת מהבלוטות, נחלשים שורשי השיער באופן משמעותי. מכאן הדרך עד לנשירת השיער אינה ארוכה.
 • לאחר לידה- כחצי מהנשים שחוו לידה, חוות לאחר מכן גם נשירת שיער. במהלך ההריון והלידה, נוטל העובר משאבים רבים מהגוף דוגמת ויטמינים ומינרלים שמחלישים את השערה
 • מתח- מצבי לחץ נפשי משבשים את המחזור הטבעי של צמיחת השערה, המבוסס על צמיחה, מנוחת השערה ונשירה.
 • תרופות- בדומה למצבי מתח, גם נטילת תרופות מסוימות באופן קבוע, מתערבות במחזור הצמיחה של השער ומשבשות אותו.
 • טיפולים כימיים לשיער כמו צבע או החלקה- רוב טיפולי השיער שנועדו לשנות את מראה השיער, עשויים גם לפגוע בו. החלקות, טיפולים כימיים לצביעת שיער, ייבוש מאסיבי של השיער באמצעות פן עשויים לגרום לאיבוד גמישות השערה ונשירה מוגברת.
 • תת פעילות של בלוטת התריס- בלוטת התריס היא אחד האיברים החשובים, והיא אמונה על חילוף החומרים בגוף האדם. תפקוד לקוי של הבלוטה משבש את אספקת החמצן והחלבונים לרקמות, ופוגע באיכות השער.

נשירת שיער אצל נשים על פי הרפואה הסינית

על פי הרפואה הסינית, השיער הוא השתקפות ישירה של הפעילות התקינה של האברים הפנימיים, והדם, חוסר זרימה או אספקת דם נאותה לזקיקי השיער עלולים לגרום לאובדן שיער.  התאוריה של רפואה סינית מכתיבה כי יופי, טיפוח השיער והעור מגיעים עם בריאות פנימית וכפי שאנחנו רואים גם המדע והרפואה הקונבנציונלית בדיעה זו.

הצעד הראשון והבסיס לטיפול בחוסר האיזון הורמונלי ובליקויים הגורמים לנשירת שיער האופיינית אצל נשים הינו דרך חיזוק ג'ינג הכליות והדם המבטיחים אספקה איכותית של חומרי הזנה ושיפור מערכות הגוף והאיברים.

הטיפול להפסקת הנשירה ולהצמחת שיער‎ בריא בנוי בעיקרו סביב הצמח הסיני המפורסם מר וו שו (הידוע גם בשם FO-TI) המזין את ג'ינג הכליות ואת הדם, שני המרכיבים מבטיחים זרימת דם ואספקה איכותית של חומרי הזנה, וחשובים ביותר 
עבור שיקום השיער ותחזוקתו לאורך זמן.

הפורמולה משלבת צמחים בעלי תכונות נוגדות חמצון, וצמחים המאזנים את המערכת ההורמונלית של האישה. פורמולת הצמחים עובדת לא רק כדי ליצור עוד שיער עבה ולסייע לשיער אפור להחזיר את הפיגמנט שלו, אלא גם עובדת מבפנים החוצה, מחזקת את מערכת החיסון, (חיזוק הג'ינג והדם) ובכך עצירת הגורמים לנשירה, ועידוד הגברת צמיחת השיער באופן טבעי.

טיפול בנשירת שיער אצל נשים מבוגרות וצעירות

נשירת שיער עשויה להתרחש בכל גיל, הן אצל נשים צעירות הן בנשים בגיל המעבר והן בנשים מבוגרות. בעוד נשירת שיער אצל צעירות נובעת בעיקר משינויים הורמונליים דוגמת הריון ולידה, נשירת שיער אצל נשים בגיל המעבר או נשים מבוגרות תתרחש עקב מחסור בברזל, מצבי לחץ ומתח מתמשכים או מחלות שונות (סכרת, תת פעילות בלוטת התריס או אנמיה)

איך מטפלים בנשירת שיער ברפואת עור ושיער משלימה?

הטיפול בנשירה במרפאה מכוון למספר גורמים ישירים או עקיפים הגורמים להיחלשות של זקיקי השערה. בין השאר הטיפול מאזן את המערכת ההורמונלית הלא מאוזנת (ליתר דיוק רמות גבוהות או יחסית גבוהות של טסטוסטרון שגורם לנשירה). הטיפול פועל לחיזוק שורשי השערות ולהפחתת תהליכי דלקת בזקיקי השיער. כל הנ"ל הם הגורמים העיקריים בתהליכי נשירה. טיפול מתאים יכול לעצור את הנשירה ולגרום להצמחה. גם איכות השיער משתנה ושיער שהיה יבש ושביר הופך לחזק ,עם לחות וברק. 

טיפול טבעי במרפאת "Or" – רפואת שיער משלימה מתאים לכל גיל, ופועל לחיזוק שורשי השערות ולהפחתת תהליכי דלקת בזקיקי השיער.

הטיפול בנשירה ברפואת עור משלימה כולל שלושה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

טיפול בדיקור ומזותרפיה

הדיקור מגביר את אפקט צמיחת השיער ומסייע בשיפור זרימת הדם לשורשי השיער ולעור הקרקפת, ובכך מאיץ את פעילות התאים האחראים על הצמחת שיער. בנוסף הדיקור תורם להרגעת הנפש ולהפגת מתח ולחץ, הידועים כגורמים לנשירה או כגורמים המחמירים אותה

טיפול בדיקור ומזותרפיה

הדיקור מגביר את אפקט צמיחת השיער ומסייע בשיפור זרימת הדם לשורשי השיער ולעור הקרקפת, ובכך מאיץ את פעילות התאים האחראים על הצמחת שיער. בנוסף הדיקור תורם להרגעת הנפש ולהפגת מתח ולחץ, הידועים כגורמים לנשירה או כגורמים המחמירים אותה

טיפול בצמחי מרפא​

פורמולה משלבת צמחים בעלי תכונות נוגדות חמצון, וצמחים המאזנים את המערכת ההורמונלית של האישה. פורמולת הצמחים עובדת לא רק כדי ליצור עוד שיער עבה ולסייע לשיער אפור להחזיר את הפיגמנט שלו, אלא גם עובדת מבפנים החוצה, מחזקת את מערכת החיסון,  ובכך עצירת הגורמים לנשירה, ועידוד הגברת צמיחת השיער באופן טבעי.

טיפול בצמחי מרפא​

הפורמולה משלבת צמחים בעלי תכונות נוגדות חמצון, וצמחים המאזנים את המערכת ההורמונלית של האישה. פורמולת הצמחים עובדת לא רק כדי ליצור עוד שיער עבה ולסייע לשיער אפור להחזיר את הפיגמנט שלו, אלא גם עובדת מבפנים החוצה, מחזקת את מערכת החיסון,  ובכך עצירת הגורמים לנשירה, ועידוד הגברת צמיחת השיער באופן טבעי.

סרום לשימוש חיצוני

חידוש שורשי השערה על ידי שימוש בסרום למריחה חיצונית, המופק מתערובת צמחיים ייחודיים. הסרום מסייע בייצור רקמות עור ושיער בריאות יותר.

משחות חיצוניות טבעיות​

חידוש שורשי השערה על ידי שימוש בג'ל נוזלי למריחה חיצונית, המופק מתערובת צמחיים ייחודיים. הג'ל מסייע בייצור רקמות עור ושיער בריאות יותר.

טיפול בתזונה​

לתזונה יש מרכיב חשוב בטיפול בנשירת שיער אצל נשים, יש לצרוך תזונה עשירה בחלבונים וברזל המסייעים לבניית השיער ולשיפור זרימת הדם לקרקפת.

טיפול בתזונה​

לתזונה יש מרכיב חשוב בטיפול בנשירת שיער אצל נשים, יש לצרוך תזונה עשירה בחלבונים וברזל המסייעים לבניית השיער ולשיפור זרימת הדם לקרקפת.

שיטה טיפולית זו מביאה לתוצאות מצוינות ועד היום אחוז ההצלחה בנשירת שיער מוגברת אצל נשים הינו גבוה במיוחד- גם איכות השיער משתנה ושיער שהיה יבש ושביר הופך לחזק, עם לחות וברק. אנו מזמינים אתכן להגיע למרפאה של קלי, מומחה ברפואה משלימה, ולגלות תוצאות נפלאות.

כתבות נוספות בנושא

טיפול טבעי בעור

טיפולים מוצלחים בבעיות עור שונות​

כתבות נוספות בנושא טיפולים מוצלחים בבעיות עור שונות רפואת עור משלימה מרפאת  Or –  הינה מהמרפאות הוותיקות והמנוסות בטיפול במחלות עור ושיער . במהלך החודשים האחרונים התווספו מספר

קרא עוד »
סיבות לנשירת שיער

סיבות נפוצות לנשירת שיער

כתבות נוספות בנושא הגורמים לנשירת שיער נשירת שיער אצל נשים הינה תופעה מוכרת וידועה לאחר הריון ולידה, אז זקיקי שיער שהיו בשלב הצמיחה הפעילה בתקופת

קרא עוד »

נשירת שיער בגיל המעבר

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער בגיל המעבר גילה בת 60 סבלה מנשירת שיער ודילול שיער מאסיבי בשנים האחרונות, הייתה מועמדת להשתלת שיער. טופלה במרפאת Or באמצעות

קרא עוד »
נשירת שיער לאחר לידה

נשירת שיער אחרי לידה

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער אחרי לידה – ראיון עם רינת בת 37 מתי ובאלו נסיבות התחילה לך נשירת השיער? במשפחה שלנו יש גנטיקה של

קרא עוד »

יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

נשירת שיער אצל נשים מבוגרות

גיל המעבר מלווה בתופעות לא רצויות, כמו שינויים במצב הרוח, גלי חום, השמנה, ירידה בחשק המיני ולעיתים גם נשירת שיער. התקרחות אצל נשים עשויה להופיע מאותן הסיבות כמו אצל גברים, ובשנים האחרונות הופכת התופעה לנפוצה יותר ויותר.

בגיל המבוגר עולה משמעותית השכיחות של נשירה על רקע גנטי, ויורדת השכיחות של הגורמים האחרים. בשלב הזה של החיים גם מי שסבלו מבעיה שלא הורגשה קודם לכן עלולים לפתח נשירה ניכרת לעין, עד כדי התקרחות. ישנן מגוון סיבות שגורמות לתופעת נשירת שיער אצל נשים מבוגרות, במאמר הנוכחי נמנה כמה מהן, ונציע פתרונות יעילים.

סיבות לנשירת שיער בגיל מבוגר

דפוס נשירת שיער אצל נשים מבוגרות שונה מנשירת שיער אצל גברים. הדפוס הנשי מאופיין בכמה צורות, למשל התקרחות דמוית עץ אשוח לאורך מרכז הקרקפת או בצורה מפושטת ואחידה על כל הקרקפת.
ישנן מספר צורות עיקריות לנשירת השיער, כשלכל צורה הסיבות הנלוות לה:

 • נשירת שיער כללית- נשירת שיער כללית, שאינה מופיעה במקומות מסוימים בקרקרפת, אלא חולשת על פני כל הקרקפת, נגרמת עקב מחסור בברזל, לאחר מצבי סטרס, כתוצאה ממחלות ממושכות (אנמיה, סכרת, בעיה בבלוטת התריס ועוד) או לאחר הריון ולידה.
 • נשירה על רקע גנטי- נשירת שיער על רקע גנטי מתאפיינת אצל גברים בהרחבת המפרצים בקדמת הקרקפת. אצל נשים באה הנשירה לידי ביטוי באובדן שיער במרכז הקרקפת במקומות שונים ללא מפרצים.
 • נשירה עם מוקדים ספציפיים במספר אזורים בקרקפת בליווי אודם– נשירה זו קשורה בדרך כלל למחלות שונות כגון זאבת או ליכן פלאנוס. נשירת שיער ממוקדת כשהשיער נראה קצוץ אופיינית למקרים של פטרת.
 • נשירת שיער לא סימטרית– בדרך כלל הסיבה לנשירת שיער לא סימטרית היא תלישה עצמית של השיער, תופעה הידועה בשם: trichotillomania המחייבת טיפול פסיכולוגי. סיבה נוספת שיכולה להביא לנשירת שיער לא סימטרית היא תסרוקת הדוקה מדי, שמפעילה מתיחה ממושכת על שורשי השיער.

אבחון מקצועי לטיפול נכון בתופעת נשירת שיער אצל נשים

כדי להציע טיפול אפקטיבי לתופעה, חשוב לפנות לרופא עור ושיער ולעבור אבחון מקצועי.
יש להבדיל בין נשירת שיער קלה אצל נשים מבוגרות, לבין תופעת התקרחות או נשירת שיער חריפה.
צורת הטיפול בנשים מבוגרות הסובלות מתופעת שיער דליל שונה מצורת הטיפול אותה נהוג להציע לנשים הסובלות מבעיה חריפה של נשירת שיער.

כיצד מתבצע אבחון הסיבה לנשירה?

  • בדיקת דם– בדיקת דם מקיפה מסייעת לרופא המטפל לאבחן את הגורם/ים לבעיית הנשירה אצל נשים מבוגרות, ובהתאם לממצאי הבדיקה להציע טיפול יעיל כמו: איזון הורמונלי, שינוי תזונה, שימוש בצמחי מרפא וטיפולים נוספים.
  סריקת הקרקפת- בדיקה יסודית של הקרקפת אצל נשים הסובלות מנשירת שיער, יכולה לגלות את הסיבות המקומיות להתפרצות התופעה, למשל: פטריות, קשקשים המעכבים את צמיחת השיער וכן הלאה. אם הקרקפת תקינה ימליץ הרופא המטפל על חיזוק השיער במגוון אמצעים טבעיים.

טיפול בנשירת שיער על פי הרפואה הסינית

אצל נשים בנות 65 ומעלה נשירת שיער היא תופעה נפוצה, אך אין זה אומר שלא ניתן למנוע אותה. הטיפול המשלב רפואה סינית וקונבנציונלית, מעניק מענה רחב יותר לבעיה ומטפל בה מהשורש.
הרפואה הסינית מטפלת בתופעת נשירת שיער אצל נשים מבוגרות באמצעות דיקור, צמחי מרפא סיניים, רולרים מיוחדים ושינוי תזונה.
בהתאם לאבחון המתבצע במרפאה ניתן לבדוק באילו איברים קיים חוסר איזון, למשל: שיער דליל יעיד על חולשה בכליות, שיער שביר על חולשה בדם ושיער חסר חיוניות וברק יצביע על חולשה באזור הריאות.

טיפול בנשירת שיער במרפאת אמיר קלי משפר את אספקת הדם לאזור הקרקפת, מסייע לאיזון מערכות הגוף השונות ומעודד צמיחת שיער תקינה.אנו מזמינים אותך להגיע למרפאה ולטפל בנשירת השיער מהשורש (תרתי משמע)

תמונות לפני ואחרי הטיפול

המלצות מטופלים

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער אצל נשים

טיפול טבעי בעור

טיפולים מוצלחים בבעיות עור שונות​

כתבות נוספות בנושא טיפולים מוצלחים בבעיות עור שונות רפואת עור משלימה מרפאת  Or –  הינה מהמרפאות הוותיקות והמנוסות בטיפול במחלות עור ושיער . במהלך החודשים האחרונים התווספו מספר

קרא עוד »
סיבות לנשירת שיער

סיבות נפוצות לנשירת שיער

כתבות נוספות בנושא הגורמים לנשירת שיער נשירת שיער אצל נשים הינה תופעה מוכרת וידועה לאחר הריון ולידה, אז זקיקי שיער שהיו בשלב הצמיחה הפעילה בתקופת

קרא עוד »

נשירת שיער בגיל המעבר

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער בגיל המעבר גילה בת 60 סבלה מנשירת שיער ודילול שיער מאסיבי בשנים האחרונות, הייתה מועמדת להשתלת שיער. טופלה במרפאת Or באמצעות

קרא עוד »
נשירת שיער לאחר לידה

נשירת שיער אחרי לידה

כתבות נוספות בנושא נשירת שיער אחרי לידה – ראיון עם רינת בת 37 מתי ובאלו נסיבות התחילה לך נשירת השיער? במשפחה שלנו יש גנטיקה של

קרא עוד »

השיער

השיער שלנו הוא הרבה יותר ממה שאנו רואים מעל לפני השטח.
מתחת לעור הקרקפת מצויים שורשי השיער הטמונים בתוך זקיקי השיער ובתוכם, תאי הגזע ותאי המטריקס האחראיים לייצור השערה. פעילותם של תאים אלו אינה רציפה אלא מתרחשת במחזוריות צמיחה בכל זקיק.
מחזור חיי השערה בנוי מ-3 שלבים:
שלב הצמיחה- אנאגן (85% משיער הראש):  נמשך בממוצע 3 שנים, ככל שימשך יותר זמן, כך השיער יתארך יותר
שלב המנוחה- קטאגן (1% משיער הראש): שלב קצר המתרחש בסוף שלב הצמיחה. השיער מפסיק להתארך, שורש וזקיק השיער מתכווצים
שלב הנשירה- טלוגן (14% משיער הראש): השיער נושר ובמקומו צומח שיער חדש          

המרכיב החשוב ביותר בשיער הוא חלבון הנקרא "קרטין" המיוצר בזקיק השערה. איכותה של השערה תלוי בכמותו והוא הקובע את עובייה וחוזקה .
לזקיק השערה מחוברת בלוטת חלב אשר תפקידה בין היתר לשמן את עור הקרקפת.
במרכז שורש השערה נמצאים כלי דם המספקים את התזונה הנחוצה לו כגון: חומצות אמינו, ויטמינים, מינרלים וכמובן חמצן.

נשירה והידללות שיער

נשירת שיער היא תהליך פיזיולוגי טבעי שבו  נושרות 50-100 שערות ביום. במחזור צמיחה תקין, כ- 85% מהשערות נמצאות בשלב הצמיחה וכ- 10-15% – בשלב המנוחה והנשירה.
כאשר מחזור הצמיחה מופר, אחוז השערות הנמצאות בשלב הצמיחה יורד ואחוז השערות הנמצאות בשלב המנוחה והנשירה עולה ויכול להגיע עד 50%.
כ-25% מהנשים מתחת לגיל 40 סובלות מנשירת שיער מוגברת והידללות השיער , ועד כ-50% מהנשים מעל גיל 40.

הסיבה העיקרית לנשירה והידקקות של השיער היא גנטית-הורמונלית (אנדרוגנטית).
ההורמון הגברי טסטוסטרון מצוי בגוף האישה ברמות נמוכות. כאשר הורמון זה בא במגע עם האנזים " 5 אלפא רדוקטז " הקיים באופן טבעי בגוף, הוא הופך להורמון אחר הנקרא דיהידרו-טסטוסטרון (DHT).
חלק מאוכלוסיית הנשים סובלת מרגישות גנטית להורמון ה-DHT בזקיקי השיער וכאשר ההורמון נקלט בזקיק, הוא גורם לו להרס עקבי והדרגתי ,כנראה כתגובה של מערכת החיסון המזהה את הזקיק כגוף זר ותוקפת אותו.
בעקבות חוסר באספקת דם הזקיקים הולכים ומצטמקים באופן הדרגתי ותאי המטריקס מתחדשים באופן מועט. תקופת צמיחת השיער (אנאגן) מתקצרת ולעומתה תקופת המנוחה (קטאגן) מתארכת, השיער החדש הצומח דק, קצר ופחות איכותי ולבסוף ינשור.
ההורמון DHT מגביר את תגובת בלוטת החלב בזקיק השערה וגורם לתהליך דקלתי בזקיק השערה (תהליך של סבוריאה) אשר גם הוא גורם לנשירה מוגברת והידללות השיער.
עקב שינויים הורמונליים בקרב נשים (הריון ולידה, גיל המעבר, בעיות גניקולוגיות כגון שחלות פוליצסטיות וכו') מופר האיזון בין ההורמונים טסטוסטרון ואסטרוגן וחלה עליה ביצור ה-DHT.
חסימה או עיכוב של האנזים " 5 אלפא רדוקטז ", יביא לירידה בכמות ה-DHT בזקיקי השיער ומכאן האטה והפסקת הנשירה.

 

הסיבה האנדרוגנטית הינה הסיבה העיקרית לנשירה והידללות השיער אך ישנן סיבות נוספות היכולות לגרום למצב זה:

 • תזונה לקויה או דיאטה חריפה
 • מחסור בוטמינים ומינרלים
 • אנמיה- מחסור בברזל
 • חוסר איזון בבלוטת התריס
 • מתח נפשי (סטרס), חרדה, טראומה
 • התעסקות אובססיבית בשיער/מתיחה ממושכת של השיער
 • טיפולים קוסמטיים לשיער
 • מצבים דלקתיים של הקרקפת כגון פסוריאזיס/סבוריאה
 • אלופסיה אראטה

 

נשירת שיער היא תהליך פיזיולוגי טבעי שבו  נושרות 50-100 שערות ביום. במחזור צמיחה תקין, כ- 85% מהשערות נמצאות בשלב הצמיחה וכ- 10-15% – בשלב המנוחה והנשירה.
כאשר מחזור הצמיחה מופר, אחוז השערות הנמצאות בשלב הצמיחה יורד ואחוז השערות הנמצאות בשלב המנוחה והנשירה עולה ויכול להגיע עד 50%.
כ-25% מהנשים מתחת לגיל 40 סובלות מנשירת שיער מוגברת והידללות השיער , ועד כ-50% מהנשים מעל גיל 40.

הסיבה העיקרית לנשירה והידקקות של השיער היא גנטית-הורמונלית (אנדרוגנטית).
ההורמון הגברי טסטוסטרון מצוי בגוף האישה ברמות נמוכות. כאשר הורמון זה בא במגע עם האנזים " 5 אלפא רדוקטז " הקיים באופן טבעי בגוף, הוא הופך להורמון אחר הנקרא דיהידרו-טסטוסטרון (DHT).
חלק מאוכלוסיית הנשים סובלת מרגישות גנטית להורמון ה-DHT בזקיקי השיער וכאשר ההורמון נקלט בזקיק, הוא גורם לו להרס עקבי והדרגתי ,כנראה כתגובה של מערכת החיסון המזהה את הזקיק כגוף זר ותוקפת אותו.
בעקבות חוסר באספקת דם הזקיקים הולכים ומצטמקים באופן הדרגתי ותאי המטריקס מתחדשים באופן מועט. תקופת צמיחת השיער (אנאגן) מתקצרת ולעומתה תקופת המנוחה (קטאגן) מתארכת, השיער החדש הצומח דק, קצר ופחות איכותי ולבסוף ינשור.
ההורמון DHT מגביר את תגובת בלוטת החלב בזקיק השערה וגורם לתהליך דקלתי בזקיק השערה (תהליך של סבוריאה) אשר גם הוא גורם לנשירה מוגברת והידללות השיער.
עקב שינויים הורמונליים בקרב נשים (הריון ולידה, גיל המעבר, בעיות גניקולוגיות כגון שחלות פוליצסטיות וכו') מופר האיזון בין ההורמונים טסטוסטרון ואסטרוגן וחלה עליה ביצור ה-DHT.
חסימה או עיכוב של האנזים " 5 אלפא רדוקטז ", יביא לירידה בכמות ה-DHT בזקיקי השיער ומכאן האטה והפסקת הנשירה.

 

הסיבה האנדרוגנטית הינה הסיבה העיקרית לנשירה והידללות השיער אך ישנן סיבות נוספות היכולות לגרום למצב זה:

 • תזונה לקויה או דיאטה חריפה
 • מחסור בוטמינים ומינרלים
 • אנמיה- מחסור בברזל
 • חוסר איזון בבלוטת התריס
 • מתח נפשי (סטרס), חרדה, טראומה
 • התעסקות אובססיבית בשיער/מתיחה ממושכת של השיער
 • טיפולים קוסמטיים לשיער
 • מצבים דלקתיים של הקרקפת כגון פסוריאזיס/סבוריאה
 • אלופסיה אראטה

 

הטיפול בנשירה והידללות שיער על פי הרפואה הסינית

הטיפול ברפואה הסינית הינו טיפול מקיף הנותן מענה פנימי וחיצוני לבעיית השיער.
על פי רפואה זו, השיער הוא השתקפות ישירה של מצבם האנרגטי של האיברים הפנימיים ושל זרימת הדם וה-QI (אנרגיית החיים) בגוף, ולכן חוסר איזון פנימי- הוא הגורם לנשירה והידקקות השיער.
בשונה מגישות טיפוליות אחרות, הרפואה הסינית מטפלת בשורש הבעיה ולא רק בסימפטומים הנראים לעין.
הטיפול במרפאה מתמקד ב-4 ערוצי פעולה:

– עצירת הנשירה
– עידוד אספקת דם לרקמות עור הקרקפת
– עיבוי השיער
– הגברת קצב צמיחת השיער.

דרכי הטיפול

 • דיקור סיני
  הדיקור הסיני מטפל בחוסר האיזון הפנימי של הגוף, משפר את אספקת הדם לראש ולקרקפת ובכך מאיץ את פעילות תאי הגזע והמטריקס האחראיים על צמיחה והתחדשות השיער.
  לדיקור ישנה השפעה על המערכת ההורמונלית והחיסונית של הגוף ,הוא תורם להפחתת מצבי הדלקת הגורמים לנשירה ובנוסף משחרר מוליכים עצביים כגון: אנדורפינים, סרטונין ודופמין, התורמים להפחתת לחץ ומתח (סטרס) והרגעת הנפש (סטרס ומתח ידועים כמעודדי נשירה).
  • צמחי מרפא
   פורמולה של צמחי מרפא סינים בעלי רכיבים פעילים שהוכחו כמעודדי צמיחה ,עיבוי שיער ומעכבי נשירה:
   Astragalus Membranaceusצמח המחזק את הגוף ע" חיזוק QI (אנרגיית החיים) ודם. הצמח מחזק ומווסת את מערכת החיסון ומפחית מצבי הדלקת.
    Angelica Sinensis- צמח המחזק את הגוף, נקרא גם "הג'ינסנג הנשי" בשל יכולתו לאזן ולהזין את המערכת ההורמונלית בגוף האישה, ועל ידי כך מסייע בהפחתת יצור הורמון DHT הידוע כגורם משמעותי לנשירה.
   הצמח מחזק דם ומשפר את זרימתו, משפר מצב רוח, ומפחית מצבי דלקת וממתן גלי חום.
   Polygonum Multiflorum צמח מחזק דם, מטפל בסימפטומים כמו גלי חום והזעות לילה האופיינים בעיקר בגיל המעבר.
 • סרום
  סרום המכיל צמחים ורכיבים פעילים בעלי אפקטיביות מוכחת מחקרית כמעכבי נשירה, הארכת מחזור חיי השערה, מעודדי צמיחה מחודשת ועיבוי השיער.

הצמחים:
 Saw Palmeto – הוכח כמעכב את האנזים "5 אלפא רדוקטז" ובכך מונע את יצירת ההורמון DHT הגורם להידללות ונשירת השיער. מפחית תהליכים דלקתיים בזקיקי השיער.
 Angelica Sinensis– מסייע בהפחתת יצור הורמון DHT , הידוע כגורם משמעותי לנשירה והידללות השיער, משמש להמרצת דם לקרקפת ומסייע להתחדשות שורשי השיער ועידוד צמיחת שיער חדש, מפחית תהליכים דלקתיים בזקיקי השיער
 Polygoni Multiflora– מעודד את הזקיקים לעבור משלב המנוחה לשלב הצמיחה ובכך מפחית את הנשירה ומעודד צמיחת שיער חדש.
 Rheum Palmatum– מפחית תהליכים דלקתיים בזקיקי השיער


 • חומרי פטנט:
  Capixyl- חומר טבעי העשוי מחלבון וצמח תלתן אדום, המעכב את האנזים "5 אלפא רדוקטאז", משפעל את תאי הגזע ומחדש את תאי המטריקס, מעודד יצור חלבונים החשובים לצמיחת השיער ובכך מסייע לחיזוק זקיק השערה ולהפחתת הנשירה ומסייע בהפחתת תהליכים דלקתיים בזקיקי השיער.
  Gp4g – תמצית אורגנית ימית, חומר המקור לנשימה התאית ההכרחית לתאי שורש השיער, מגביר את המטבוליזם ואת פעילות התאים ובכך מגביר את צמיחת השיער. מחדש חלבונים החשובים לצמיחת השיער. מגביר את האפקט של ה- Capixyl.

  *בנוסף- בסרום ישנם חומרים פעילים נוספים המשפרים את יכולת החדירה של החומרים הפעילים לעור, מגבירים את זרימת הדם לעור הקרקפת, מגבירים לחות ומוסיפים גמישות לשיער.
 • מזותרפיה
  מכשיר חשמלי המסייע בהחדרת הסרום והחומרים הפעילים לעור הקרקפת בתהליך ידידותי שאינו כואב, מגביר את זרימת הדם לקרקפת ובנוסף גורם להתחדשות מזורזת של העור, בעזרת ייצור מוגבר של החלבון הנחוץ לבניית שיער עבה ואיכותי.
  השימוש במכשיר מתבצע במרפאתנו בעזרת סרום מותאם בריכוז גבוה של החומרים הפעילים. לשמירת הרצף הטיפולי, על המטופלת להמשיך ולטפל בביתה, בעזרת מכשיר דומה בעוצמה נמוכה ובריכוז נמוך של החומרים הפעילים בסרום.  

 

 • תוספים
  אומגה 3

  קבוצה של חומצות שומן חיוניות שהגוף אינו יודע לייצר בעצמו, אשר מעודדות צמיחת שיער חדשה ומסייעות בחיזוק ועיבוי השערה ע"י הזנה מירבית של הזקיקים.
  אומגה 3 מסייעת בשיפור זרימת דם לקרקפת, מפחיתה קשקשים, גרד ויובש בקרקפת, מעניקה לשיער גמישות המונעת את שבירת השערה וברק ורוך המשפרים את מראה וחיות השערה.
  בנוסף- אומגה 3 ידועה בתרומתה להפחתת מצבי דלקת המחלישים את זקיקי השערה. נמצא גם כי אומגה 3 מסייעת להרגעה ולכן מסייעת במצבי סטרס.

ג'לטין
ג'לטין הינו חלבון המורכב ממספר רב של חומצות אמינו אשר משמשות כחומר בסיס הכרחי לבניית השערה.
הג'לטין מעודד עליה במספר השערות הנמצאות בשלב הצמיחה (אנאגן) וירידה במספר השערות בשלב הנשירה (טלוגן) ומעודד את עיבוי השערה.
בנוסף- הג'לטין הוכח כמפחית פעילות יתר של בלוטת החלב ובשל כך מסייע לטיפול בקשקשת הגורמת אף היא לנשירה.

ברזלB12//אבץ/ויטמין D
הזקיקים ובהם שורשי השיער, זקוקים לאספקה עשירה של חומרי הזנה כגון ויטמינים, מינרלים וחמצן, על מנת להצמיח שיער חזק ובריא. אספקה לקויה של חומרים אלו תגרום לשיער להיות חלש, שביר ודק יותר ובסופו של דבר תביא להידללות השיער ולנשירתו.

תמונות לפני ואחרי הטיפול

סגירת תפריט
הזמן שלך יקר לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך