אטופיק דרמטיטיס

יש לך שאלה לאמיר ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא

אטופיק דרמטיטיס - טיפול טבעי

אטופיק דרמטיטיס הידועה בשמה אסטמה של העור, הנה  דלקת עור כרונית המלווה בסימפטומים של פריחה אדומה, יובש וגרד טורדני הפוגע באיכות חייהם של הסובלים ממנה.

דלקת העור האטופית מופיעה אצל כ-  50% מהתינוקות, אצל כ- 30% נוספים היא מופיעה בגילאים 1-5 שנים, ואצל כ- מ 80% מהחולים בגיליאי בינקות והילדות המחלה עוברת בבגרות.

דלקת העור מופיעה אצל בני כל הגילאים והמינים, ואף תינוקות רכים סובלים מהתופעה ולכן הורים רבים מחפשים עבורם טיפול, כדי להקל על מצבם.
רפואת עור משלימה מציעה טיפול המסייע בהחלמה ושיקום העור בדרכים טובות ובטוחות, ללא תופעות לוואי, המקל על ההתפרצות, מונע התלקחויות עוריות בעתיד ואף מחזק את המערכת החיסונית.

אטופיק דרמטיטיס היא תופעה גנטית ודלקתית אשר מאובחנת כבר בגילאים המאוד צעירים של הילד. במקרים מסוימים מאובחנת המחלה כבר בשלב הינקות. דלקת העור אטופיק דרמטיטיס הידועה גם בשמות נוספים כמו אקזמה, מופיעה אצל אנשים בעלי הסטוריה משפחתית לפתח אלרגיות ואצל אנשים עם מערכת חיסונית חלשה. תסמיני התגובה האלרגית בעור מתבטאים בגירוי העור, פצעים מודלקים אדומים מלווים בגרד מתמשך. חלקי הגוף הנפוצים שמעורבים הינם: פנים, צוואר ועיניים, המפרקים, הכפלים הפנימיים של הגפיים העליונות והתחתונות. 

אטופיק דרמטיטיס
טיפול טבעי באטופיק דרמטיטיס

תוכן עניינים

מהם הגורמים לתגובה אלרגית של מערכת החיסון?

אטופיק דרמטיטיס נגרמת על ידי התקפה של מערכת החיסון באמצעות עליית רמתו של נוגדן מסוג IgE הנחשב מתווך פעיל בתגובה האלרגית.
מערכת החיסון מזהה חומרים המעוררים תגובה אלרגית כגון: קרדית אבק הבית, בשמים, עשן, חומרי ניקוי, שינויי אקלים אשר בחשיפה אליהם התסמינים של דלקת העור מתפרצים ומחמירם יותר .
בכדי למנוע את ההתפרצויות החוזרות של הדלקת העורית והחמרתה, על האנשים הסובלים ממנה  להיות דרוכים ולהימנע באופן מוחלט ככל שאפשר מחשיפה לגורמי האלרגיה המעוררים את ההתקפה על מערכת החיסון (לעיתים קרובות האלרגן לא ידוע כלל) .

מהן תופעות הלוואי של אטופיק דרמטיטיס?

תופעות הלוואי הן יובש, גרד, פצעים דלקתיים, זיהומים, זיהומים בדם שיכולים להגיע גם לאשפוזים בתקופות שונות כתוצאה מאי יכולותו של הגוף לטפל ולהתמודד עם הזיהומים והדלקת בכוחות עצמו.

אמיר קלי מתראיין אצל פרופ' קרסו - אטופיק דרמטיטיס

תמונות לפני ואחרי הטיפול

המלצות מטופלים

אטופיק דרמטיטיס תסמינים

התפרצות של אטופיק דרמטיטיס באה לידי ביטוי בפריחה אופיינית במקומות שונים בעור, כקפלי מרפקים וברכיים, לחיים, צוואר וקרקפת, אם כי יש אנשים הסובלים מהפריחה אף בשטח הבטן והגב.
המערכת החיסונית מפרישה חומרים מעוררי תגובה אלרגית ( היסטמינים ) המתבטאים בפריחה מלווה בגרד עז. כשדלקת העור האטופית הופכת לכרונית העור מאבד מים ובהיעדר לחות הופך למחוספס, יבש וללא ברק.

הגורמים לאטופיק דרמטיטיס

הגורמים העיקריים לאטופיק דרמטיטיס הינם תורשתיים, סביבתיים ואורח חיים. אנו מכירים משפחות שלמות הסובלות מהתופעה, במיוחד תינוקות וילדים שיש להן במקביל גם נטייה לאסטמה של דרכי הנשימה. לכן חשיפה לגורמים אלרגניים יכולה להתחיל התפרצות של הפריחה והגרד. נוסף על כך, זיהום אוויר ועונות השנה משפיעים על ההתפרצויות וכדאי לקבל טיפול מונע לפני מועדים כאלה. גורם שמאוד משפיע על התפרצות בקרב בוגרים הוא אורח חיים, הכולל סטרס ותזונה לקויה.

האם האטופיק עשוי לעבור לבד?

כן. במרבית המקרים אטופיק דרמטיטיס מופיע בגילאים הצעירים וחולף עד או במהלך גיל ההתבגרות.

האם קיימת שיטה עדיפה? או במילים אחרות: מה עדיף רפואה משלימה או מערבית?

לא ניתן לקבוע מהי השיטה העדיפה. שילוב נכון של הרפואה המערבית יחד עם זו המשלימה יביאו לפתרון היעיל ביותר ולתמיכה זו בזו כתוצאה מהחיזוק ההדדי והיכולת לקבל את יתרונות השיטה משתי הגישות השונות.

מהו יתרונו של הטיפול הטבעי באטופיק דרמטיטיס?

אחוז ההצלחה בטיפול באטופיק דרמטיטיס של תינוקת וילדים הינו גבוה במיוחד.
במקרים קלים בדרך כלל יחול שיפור ראשוני כבר בחודש הראשון, במקרים בינוניים וקשים יותר 
תוך חודשיים שלושה נראה כבר שיפור משמעותי במצב העור והפחתת הגרד. 
במידה והמחלה היא כרונית, היא נמשכת לאורך שנים ומופיעה גם בגיל ההתבגרות ולכן השיפור במצב העור 
יהיה איטי יותר, אך מניסיון של שנים בטיפול באטופיק דרמטיטיס ניתן לומר 
שגם בעיות קשות מטופלות בהצלחה לאורך זמן.

במרפאתנו, שיטות הטיפול מפותחות באופן פרטני לכל מטופל, תוך ביצוע בדיקות ותשאול ממוקד לטובת התאמת הטיפול וההמלצות היעילות ביותר להקלה ושיפור משמעותי, גם במקרים הקשים ביותר.
טיפול ברפואת עור משלימה יעיל במיוחד למצבים בינוניים וקלים, אך ניתן לראות תוצאות טובות גם במקרים כרונים וקשים מאוד.
הטיפול משלב פורמולת צמחי מרפא ומשחות טבעיות בעלי פעילות אנטי דלקתית ומפחיתת גרד, דיקור למבוגרים (לתינוקות וילדים -טיפול דיקור לא חובה).
במקרים הכרונים, הטיפול הטבעי יביא להפחתת שימוש במשחות סטרואידיות בצורה ניכרת ותהליך הריפוי של העור יהיה יעיל ויחזיק  וישאיר את העור נקי ובריא לאורך זמן.

האם ניתן לטפל או להקל על האטופיק באמצעות שינויי תזונה והרגלי אכילה?

כן. שילוב של תזונה נכונה, הפתחת דברי המתיקה, המאכלים החריפים ומזונות הידועים בכמות האלרגנים המצויה בהם. פעילויות גופניות ושתיית נוזלים מרובים, יעזרו לגוף להתמודד עם המחלה ביתר קלות.

איך מטפלים באטופיק דרמטיטיס ברפואת עור משלימה?

אחוז ההצלחה של הטיפול באטופיק דרמטיטיס ברפואת עור משלימה הינו גבוה במיוחד. אנו מתאימים לכל מטופל הסובל מתופעה של אטופיק דרמטיטיס טיפול ספציפי, לפי היסטוריית ההתפרצויות שלו, חומרת הפריחה והגרד הנלווה אליה. נשמח לספר לכם על אפשרויות האבחון, ייעוץ וטיפול במרפאתו של אמיר קלי. אנא השאירו פרטים או התקשרו ונחזור אליכם עם כל המידע המקצועי הנדרש.

הטיפול באטופיק דרמטיטיס ברפואת עור משלימה כולל שלושה מרכיבים שכולם חשובים להצלחתו:

טיפול בדיקור

דיקור – אינו חובה במקרה של ילדים קטנים החוששים מכך, אך מבוגרים יפיקו מכך תועלת רבה, שכן הדיקור ממריץ חומרים בגוף ומווסת את המערכת החיסונית.

טיפול בצמחי מרפא​

טיפול בצמחי מרפא: פורמולות צמחי מרפא בכמוסות – צמחי המרפא בעלי פעילות אנטיהיסטמינית, מפחיתים את תסמיני הדלקת ומווסתים במקביל את המערכת החיסונית, ולילדים קטנים ותינוקות אפשר לתת אותן בטפטפת ייעודית.

משחות חיצוניות טבעיות​

משחות חיצוניות טבעיות המשחות מכילות הרכב צמחים המעודד שיקום והתחדשות של רקמות העור הפגוע, אינן בעלות תופעות לוואי והן לא כוללות סטרואידים. הן בטוחות לשימוש אף בקרב תינוקות.

טיפול בתזונה​

מומלץ על שינוי תזונתי תוך הימנעות ממזונות מעוררי התפרצות כמו מזונות חריפים ואורח חיים רגוע יעילים מאוד למניעת התפרצויות. לתזונה בריאה יש מרכיב מרכזי בהפחתת תגובת הדלקת והאלרגיות. מומלץ לצרוך בתפריט היומי: ירקות ירוקים (פטרוזיליה, ברוקולי, כרוב) דגנים מלאים, חומצות שומן חיוניות (אגוזים וזרעים). מומלץ לצמצם צריכה של מוצרי חלב פרה מאחר והם מכבידים על מערכת העיכול, תחליפים לחלב פרה: חלב סויה, חלב עיזים, חלב אורז, חלב שקדים, חלב קשיו, זרעי פשתן וטחינה. מומלץ להימנע מהמוצרים הבאים העלולים לעורר ולהחמיר את מצב העור: בשר בקר / כבש, דגים, מזון מטוגן, קקאו, קפאין, בננות, מוצרי חיטה, מזונות המכילים סוכר, פירות הדר, משקאות מוגזים וממותקים.

כיצד ניתן לשלוט באטופיק דרמטיטיס?

שמירה על לחות קבועה: הוספת לחות לעור עוזרת לו להיות חלק ורך יותר, מומלץ להשתמש בקרם לחות טבעי / רפואי ללא חומרי בישום וריחות שעשויים לעורר גירוי וגרד של העור.

חידוש תאי העור החולה:
בכדי לשמור על העור מפני יובש והתאדות המים מהעור, מומלץ להשתמש בקרמים עשירים בלחות ושומן כגון: שמן קוקוס, שמן זית, חמאת שיאה, חמאת קקאו, שמן הרמל,  אלו יעילים במיוחד כאשר העור סובל מיובש קיצוני, קשקשים וגרד.

סיפור הצלחה של מטופלת טיפול טבעי באטופיק דרמטיטיס

יעל הגיעה למרפאה עם פריחות מפושטת מאחורי הברכיים בקפלי הידיים והצוואר. מצב האטופיק שלה החמיר מספר חודשים לפני והיא טופלה על ידי רופא העור באינטינסיביות בעזרת משחות סטרואידיות. כאשר המצב העור לא הוטב, יעל התחילה טיפול ברפואת עור משלימה וטיפולה כלל צמחים ומשחות על בסיס צמחי.  בשלב זה, בהתייעצות עם האמא, החלטנו לחכות עם המשחות הסטרואידיות ולהעזר בהן רק אם הדלקת תחריף מאוד.

לאחר חודש טיפול טבעי היה שיפור ראשון, לאחר חודשיים שיפור נוסף, וכעבור ארבעה חודשים מתחילת הטיפול מצב העור היה מצויין – ללא פריחות וללא גרד כלל.

האם האטופיק עשוי לעבור לבד?

כן. במרבית המקרים אטופיק דרמטיטיס מופיע בגילאים הצעירים וחולף עד או במהלך גיל ההתבגרות. במקרים הפחות קשים, מקרים נפוצים הרבה יותר, מדובר ביובש קל שניתן לפתור באמצעות משחות שמנוניות, סבון מיוחד, כדורים, היגיינה וזמן.

האם קיימת שיטה עדיפה או במילים אחרות: מה עדיף רפואה משלימה או מערבית?

לא ניתן לקבוע מהי השיטה העדיפה. יותר מכך, ניתן לומר שגם הרפואה המערבית וגם זו המשלימה תומכות זו בזו כתוצאה מהחיזוק ההדדי והיכולת לקבל פתרונות וייעוץ משני צדדים המתמחים במחלה מהכיוונים והגישות השונות. שילוב נכון של הרפואה המערבית יחד עם זו המשלימה יביאו לפתרון היעיל ביותר למטופל.

האם ניתן לטפל או להקל על האטופיק באמצעות שינויי תזונה והרגלי אכילה?

כן. שילוב של תזונה נכונה, הפתחת דברי המתיקה, המאכלים החריפים ומזונות הידועים בכמות האלרגנים המצויה בהם, פעילויות גופניות ושתיית נוזלים מרובים, יעזרו לגוף להתמודד עם המחלה ביתר קלות, תוך קבלת טיפול נוסף.

במרפאתנו, האפשרויות המגוונות ביותר לטיפול באטופיק דרמטיטיס ברמות השונות ובהתאמה למטופלים השונים באמצעות שיטות טיפול טבעיות תוך שילוב תזונתי וטיפול עקבי להקלה משמעותית גם במקרים הקשים ביותר.

שאלות נפוצות

אחוז ההצלחה בטיפול באטופיק דרמטיטיס של תינוקת וילדים הינו גבוה במיוחד.

במרפאתנו, שיטות הטיפול מפותחות באופן פרטני לכל מטופל, תוך ביצוע בדיקות ותשאול ממוקד לטובת התאמת הטיפול וההמלצות היעילות ביותר להקלה ושיפור משמעותי, גם במקרים הקשים ביותר

בהחלט, אמיר קלי מטפל כבר עשרות שנים ועזר לרפא אלפי מטופלים. אתם מוזמנים להיכנס לעמוד ההמלצות בתפריט.

אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, יתכן ואתם זכאים לקבלת החזר!
בדקו עם סוכן הביטוח שלכם האם ישנו סעיף של רפואה משלימה אצלכם בפוליסה.
המחירים שלנו הוגנים ומשתנים בהתאם לסוג הטיפול ומצבו הבריאותי של המטופל. צרו איתנו קשר עכשיו ונשמח לתת לכם אינפורמציה נוספת!
כתבות נוספות בנושא
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו! ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL

לייעוץ ראשוני חינם השאירו פרטים
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL