פסוריאזיס בקרקפת

יש לך שאלה לאמיר ?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
כתבות נוספות בנושא

פסוריאזיס בקרקפת - טיפול טבעי

הדלקת הפסוריאטית מופיעה בחלקי הגוף וגם עלולה לפגוע בשטח הקרקפת ולהתפשט לאזור הפנים, המצח והעורף. פסוריאזיס בקרקפת לרוב מתאפיינת במשטחים המכוסים בקשקשת כסופה עבה ומתבטאת בסימפטומים נוספים של דלקת חריפה כגון: אדמומיות וגרד. הטיפול ברפואת עור משלימה בפסוריאזס בקרקפת המשלב צמחי מרפא ומשחות חיצוניות בעלי פעילות אנטי דלקתית מביא לרגיעה ולהטבה במצב העור, מקטין במידה משמעותית את התפרצות הדלקתית.

תוכן עניינים

תמונות לפני ואחרי הטיפול

סיפור מקרה- הטיפול בפסוריאזיס בקרקפת

נעמה, בת 35, הגיעה למרפאה עם פסוריאזיס מפושט בקרקפת נעמה חיה עם בן זוג וקיימים אצלה לבטים לגבי החתונה שבאופק שגרמו למתח רב. הפסוריאזיס בקרקפת היה במצב קשה, ובחלק מהאזורים שהייתה קשקשת קשה השיער נשר .טרם הגעתה לרפואת עור משלימה, קיבלה נעמה מרופאי עור שונים תרופות עם סטרואידים ושמפו טאר (זפת) אך אלו רק החמירו את הפסוריאזיס. בתשאול עימה התברר שיש לה תופעות קדם וסתיות חזקות, נטייה לעצירות ושהיא סובלת בקיץ מחום והזעות.

הטיפול שניתן לנעמה כלל:

פורמולת צמחים ללקיחה פנימית: הצמחים בעלי פעילות נוגדת דלקת וצמחים שמפחיתים את השגשוג הרב של התאים באזורי הפסוריאזיס ובכך מפחיתים את יצירת הקשקשים. דיקור: אחת לשבוע, נקודות דיקור בעלות השפעה טובה על העור, הן בהורדת סימני הדלקת והן בהרגעת הנפש. שינוי תזונתי: המלצות לתזונה מטהרת חום ולחות ומזינה נוזלי גוף כגון: ירקות ירוקים, גריסי פנינה, שיפון, שעועית מש. הימנעות ממזון שומני מהחי, ירקות סולניים, מטוגנים, מוצרי קמח לבן ומוצרי חלב. תוסף תזונה: אומגה 3 בכמות של 3000mg ליום, המביאה להפחתה משמעותית בתופעות הפסוריאזיס על ידי חסימת חלק ממרכיבי הדלקת הפסוריאטית. טיפול חיצוני לקרקפת: חפיפה עם שמפו על בסיס צמחים psomedis פעם ביום ולאחר מכן מריחה של קרם לקרקפת.

משך הטיפול בנעמה

הטיפול בנעמה נמשך מס' חודשים. בתחילת הטיפול הפנתי את נעמה אל ד"ר יעל פוליטי – רופאת עור שעובדת בשיתוף פעולה עם המרפאה. דר' פוליטי נתנה לה משחה עם אחוז נמוך של סטרואידים, כאמור לפני כן קיבלה תרופות סטרואידיאליות חזקות ביותר ללא הועיל. במקרה זה הטיפול סטרואידיאלי הוא לא המרכזי אלא משני ותומך בטיפול של הרפואה הסינית. לאחר כחודש נפסק הטיפול הסטרואידיאלי והיא השתמשה בתכשירים סינים בלבד שמינונם ירד בהדרגה.

לאחר 4 חודשים היה שיפור משמעותי בקרקפת והיא הייתה נקייה מפסוריאזיס והשיער צמח חזרה. כיום 10 שנים אחרי הטיפול הפסוריאזיס חזר פעם אחת בלבד לזמן קצר.

פסוריאזיס בקרקפת
טיפול טבעי בפסוריאזיס בקרקפת
כלים להתמודדות עם פסוריאזיס בקרקפת
  • מומלץ לעסות את הקרקפת עם שמן זית פעם בשבוע, לעטוף את השיער עם מגבת למשך הלילה ולחפוף עם שמפו בבוקר.
  • להסרת הקליפות והשכבה העבה של הקשקשת אפשר להשתמש בתכשירים המכילים חומצה סלצילית, המקלפים את הקשקשת מעניקים מראה אסתטי יותר ומאפשרים למשחות הצמחיות לחדור טוב יותר לעור.
  • את השיער יש להבריש במברשת עדינה מאחר וסירוק חזק יכול לגרום לגירוי העור ולהחמרה של הפסוריאזיס.
  • חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 בעלות חשיבות מיוחדת בטיפול טבעי בפסוריאזיס בקרקפת, הן מפחיתות את התהליכים הדלקתיים בעור ותורמות לשיפור משמעותי בפסוריאזיס.
  • מתח נפשי הוא גורם משמעותי אצל כ-40% מחולי הפסוריאזיס חשוב לדאוג להפגת המתח ע"י עיסוק בספורט ותרגילי הרפיה כגון : יוגה, צ'י קונג, מדיטציה וכו'.

שאלות נפוצות

אחוז ההצלחה בטיפול פסוריאזיס בקרקפת הינו גבוה במיוחד.

במרפאתנו, שיטות הטיפול מפותחות באופן פרטני לכל מטופל, תוך ביצוע בדיקות ותשאול ממוקד לטובת התאמת הטיפול וההמלצות היעילות ביותר להקלה ושיפור משמעותי, גם במקרים הקשים ביותר

בהחלט, אמיר קלי מטפל כבר עשרות שנים ועזר לרפא אלפי מטופלים. אתם מוזמנים להיכנס לעמוד ההמלצות בתפריט.

אם יש לכם ביטוח בריאות פרטי, יתכן ואתם זכאים לקבלת החזר!
בדקו עם סוכן הביטוח שלכם האם ישנו סעיף של רפואה משלימה אצלכם בפוליסה.
המחירים שלנו הוגנים ומשתנים בהתאם לסוג הטיפול ומצבו הבריאותי של המטופל. צרו איתנו קשר עכשיו ונשמח לתת לכם אינפורמציה נוספת!
כתבות נוספות בנושא
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו! ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL

לייעוץ ראשוני חינם השאירו פרטים
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL