פסוריאזיס אינברסה

22/09/2021
//
מאת: אמיר קלי
אמיר קלי

 משום  שהמקומות הנפוצים בהן היא מופיעה הם בקפלי העור הפנימיים בהם העור מתחכך: קפלי הבטן, מתחת פסוריאזיס  אינברסה (הפוכה), צורה נדירה של הופעת הפסוריאזיס, פסוריאזיס הפוכה לשדיים, בית השחי, ליד איברי המין, מתחת לישבן.

באזורים  פריחה אלו קיימת החמרה במצב העור בעקבות חום וזיעה ממשוכים, המגרים וגורמים לדלקת אדומה בוהקת, ללא קשקשת. הטיפול בסוג כזה של פסוריאזיס הוא בראש ובראשונה בשמירה על היגיינה ובמניעת חיכוך ככל האפשר של העור הפגוע העלול לגרום להחמרה של דלקת העור.

שימוש של צמחי מרפא ומשחות למריחה חיצונית בעלי פעילות אנטי דלקתית יסייעו בהפחתת  התהליך הדלקתי בעור ולשיפור במצבו.


פסוריאזיס אינברסה- הטיפול במחלה


שיטות טיפול בפסוריאזיס אינברסה וסיפור מקרה

איתמר, בן 24 הגיע למרפאת OR לפני 4 חודשים עקב פסוריאזיס אינברסה (Psoriasis Inversa) במצב בינוני.

באילו נסיבות התחיל אצלך הפסוריאזיס אינברסה?

בגיל 17 עברתי תאונה עם טרקטורון וחטפתי זעזוע מוח, כנראה אז זה התפרץ לי. בצבא זה החמיר ולא ידעתי מה זה וגם לא טיפלתי בזה. אחרי הצבא המצב שלי היה לא טוב, זה כבר יותר התפשט. כשהגעתי לאמיר הרפואה הגדירה את המצב שלי בדרגת חומרה בינוני פלוס. 

מה היה הדבר העיקרי שהפריע לך?

היה לי בקרקפת ובמפשעות. בקרקפת זה היה מאוד מגרד וגם היו לי הרבה קשקשים. ובמפשעות זה מאוד הפריע לי בגלל המיקום.

מה היה הטיפול הרפואי הראשון שקיבלת?

דבר ראשון נכנסתי לטיפולים בתל השומר באשפוז יום כשבועיים. זה החזיק מעמד כשבועיים שלושה ואז הכל התחיל שוב לחזור. אחר כך התחלתי עם פוטותרפיה שלא עזר. הרופאים הביאו לי כל מיני משחות כמו דייבובט וכדורי נאוטיגזון שגם לא עזרו. הייתי יורד לים המלח כל שנה לשבועיים ולאחר חודש- חודשיים הכל היה חוזר. בשלב מסוים החלטתי להפסיק לטפל בזה כי כל הטיפולים היו עם סטרואידים שהיו מקלים בהתחלה ואז זה היה חוזר יותר חמור.

איך הגעת לטיפול אצל אמיר קלי?

חברה של אמא שלי- בעלה היה מטופל של אמיר והוא מאוד המליץ עליו. הלכתי לאמיר רק בגלל שאמא שלי בקשה ממני ורציתי להרגיע אותה. האמת שלא האמנתי בזה. אחרי הטיפול הראשון כבר הרגשתי הקלה בגרד ולאט לאט עם שאר הטיפול של אמיר כמעט הכל עבר.


מהם הטיפולים הצמחיים המתאימים לווירוסים כאלו?

המטופל מקבל תערובת צמחים לליקחה פנימית ומורח משחות על בסיס צמחי על היבלות. משתמשים בשתי שיטות: שימוש בצמחים שתוקפים את הוירוס עצמו, ושימוש בצמחים שתומכים במערכת החיסונית על מנת לעזור לה להילחם בוירוס.

צמחים התומכים במערכת החיסונית הם צמחים כגון הג'ינסנג, הסמבוק השחור ואסטרגלוס. צמחים שתוקפים את הוירוס הם למשל הליקוריץ והסקוטלריה שיש להם גם פעילות נגד וירוסי היבלות וגם נגד וירוסים של שפעות. 


מה כלל הטיפול במרפאת OR?

דיקור, משחות, כדורים של צמחים, אומגה 3, שינוי תזונתי ופעילות גופנית.  

תאר לי את תהליך ההחלמה שלך

קודם כל- זה לא כמו המשחות הסטרואידליות שזה נעלם ביום אחד. זה תהליך שלוקח חודשיים שלושה עד שזה עובר. זה עובר לאט בשלבים, אבל אני רק עכשיו מבין שכשזה עובר בשלבים רק אז זה עובר. כשזה נעלם בבום זה גם חוזר בבום! אצל אמיר לאט לאט השכבות של הפסוריאזיס התחילו לרדת עד שזה הגיע לשכבה של העור והצבע השתנה לוורוד בהיר ומשם זה כבר נעלם.

מה מצב העור שלך היום?

היום אני כבר נקי ב 95%!

מה היית מייעצת לסובלים מפסוריאזיס אינברסה בכל הנוגע להתמודדות עם המחלה?

אני כמובן ממליץ להם ללכת לאמיר. אני עשיתי את כל מה שאמיר אמר לי- גם אם זה לשנות את התזונה ולעשות פעילות גופנית, ואני חייב לציין שמאז שאני בטיפול אצל אמיר אני מרגיש הרבה יותר טוב עם הגוף שלי בלי קשר לפסוריאזיס, הרבה יותר אנרגטי וקליל.האם יש גם קשר בין היבלת לתזונה?

מזון קשה לעיכול ייצור עומס על הגוף ויפגע ביכולות המערכת החיסונית שלו ולכן מומלץ לצרוך מזון קל לעיכול. בדרך כלל עדיף להחליף מוצרי חלב פרה שקשים לעיכול במוצרי חלב עיזים וכבשים וכן מומלץ להפחית בסוכרים מעובדים.

הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו! ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL

לייעוץ ראשוני חינם השאירו פרטים
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL