יש לך שאלה לאמיר ?

השאירו פרטים
ונחזור אליכם בהקדם

כתבות נוספות בנושא

5 טיפים להקלה במקרה של אסתמה של העור

אטופיק דרמטיטיס היא מחלה הנפוצה בעיקר בגיל הילדות, בה מתפתח גירוי וגרד על פני העור. במקרים רבים נעלמת המחלה עם הזמן, אולם לעיתים היא ממשיכה ללוות את האדם גם בגילאים מבוגרים.
הטיפול הקונבנציונלי במקרים חריפים של אסתמה של העור כולל שימוש במשחות אנטי היסטמיניות שבכוחן להפחית את עוצמת הגרד ולהביא להקלה זמנית. עם זאת, ההקלה במקרים אלו היא זמנית בלבד, ואינה מביאה לריפוי מושלם.
מתוך ניסיוננו בטיפול במגוון רחב של בעיות עור למדנו כי יש מספר שינויים קטנים שניתן לבצע בשגרת החיים, ובכוחם להקל מאוד על הסימפטומים של אטופיק דרמטיטיס:

המנעו משימוש בתמרוקים סינתטיים או כאלו המכילים תוצרי נפט

שימוש בקרמים, סבונים או שמפואים המכילים חומרי ריח סינתטיים או כימיקליים עשויים ליצור גירוי נוסף לעור הדלקתי ולהחריף את תחושת הגרד. במקום זאת, העזרו בסבון ללא סבון או בסבון טיפולי המותאם לעור רגיש.

הוסיפו לאמבטיה גרב מלאה בקוואקר (שיבולת שועל)

לשיבולת שועל יתרונות תזונתיים רבים- היא מכילה מינרלים חשובים, היא עשירה בחלבונים יותר מדגנים אחרים והכי חשוב- היא מלאה בסיבים תזונתיים. גרב מלאה בשיבולת שועל בתוך אמבטיה מלאה במים היא תרופת פלאים לאטופיק דרמטיטיס בידיים, בפנים ובכל חלקי הגוף, הודות לשכבה דקה שהיא יוצרת על גבי העור כדי להגן עליו.

להתמודד עם אטופיק דרמטיטיס

השתמשו בפחות אבקת כביסה

אם אחד מבני המשפחה סובל מאטופיק דרמטיטיס בפנים, בידיים או בשאר אזורי הגוף, יש להפחית בכמויות אבקת הכביסה, המרכך ושאר חומרי הריח הסינתטיים. לכימיקלים הללו אין השפעה מטיבה על עור אטופי, ובמקרים רבים הוא מביא להגברת הגירוי והגרד. במקום חומרים אלו, השתמשו בחומץ בתוספת שמנים אתריים כמרכך כביסה.

שמרו על עור מאוזן

בישראל קיימות שתי עונות מרכזיות: החורף, המביא עמו יובש רב, ועונת הקיץ המביאה עמה לחות וזעה. הסובלים מבעיות עור או מאסתמה של העור, ידווחו בעונות אלו על הגברת תחושת הגרד.
לכן, לאורך כל השנה, ובפרט בעונות הבעייתיות, חשוב לשמור על עור מאוזן – בקיץ, יש להמנע מהזעת יתר ומלבישת בגדים המביאים להזעה מוגברת, ובחורף יש להגביר את הלחות ע"ג העור ע"י שימוש בתכשירים לתוספת לחות.

בגדים ומצעים עשויים מ-100% כותנה

לטובת בריאות העור, מומלץ ללבוש בגדים עשויים מ-100% כותנה, ולישון עם שמיכות וסדינים עשויים מכותנה מלאה. יש להמנע מבגדים או בדים העשויים מסיבים סינתטיים, כיוון שאלו אינם מאפשרים לעור לנשום ומזיקים לו. טיפ זה נכון בעיקר בתינוקות, הרגישים במיוחד לבדים לא עדינים.

שימו לב- אנו יודעים כי חלק מהעצות לא תהיינה יעילות עבור מטופלים מסוימים, ועבור מטופלים אחרים יעילות מאוד. יש לנסות כל עצה בנפרד, ולבדוק איזו מהן מביאה להקלה בתסמיני אסתמה של העור.

טיפול באטופיק דרמטיטיס במרפאת "Or"

הטיפול במרפאת Or באטופיק דרמטיטיס ניתן לכל מטופל באופן אישי ומשתנה בהתאם לחומרת התסמינים, אזורי הדלקת וגיל המטופל. במסגרת ההליך הטיפולי במרפאה, אנו מבצעים בדיקות עור מקיפות ותשאול ממוקד לטובת התאמת הטיפול לצרכים המדויקים של המטופל.
באמצעות טיפול עקבי הכולל פורמולות צמחי מרפא בעלי פעילות אנטי דלקתית והתאמת משחות טבעיות המבוססות על צמחי מרפא סיניים, אנו מצליחים להביא את המטופל להקלה משמעותית גם במקרים קשים של אסתמה של העור.
אנו מזמינים אתכם להגיע למרפאה ולהתרשם משיטות הטיפול הייחודיות שיסייעו לכם להתגבר על המחלה ולחוש טוב יותר.

סגירת תפריט
הזמן שלך יקר לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך