הגורמים לספחת

22/09/2021
//
מאת: אמיר קלי
אמיר קלי

מחלת הספחת, היא הפסוריאזיס, מקשה מאוד על הלוקים בה משום שהיא בלתי ניתנת לריפוי מוחלט ורב הנסתר בה על הגלוי. עם זאת, מרגע שיודעים מהם הגורמים לה יכולים להשפיע עליהם ולהגיע למצבי הקלה והפוגה מתמשכים. יש דרכים רבות לטפל בכך והדרכים הטבעיות שמתייחסות בעיקר לגורמים ההוליסטיים שלה מאפשרות לכם לטפל ביותר גורמים מאשר רק בתופעות החיצוניות. זוהי הסיבה שבגללה חולי ספחת עושים שינויים גדולים בחייהם כדי להשתדל למנוע התקפי פריחה כאלה וכדי למנוע מה כמה שיותר להימשך זמן רב, אם הם כבר קורים.

מהי ספחת?

ספחת היא מחלה שבה מופיעה תפרחת באזורים שונים בגוף, בדרך כלל אופייניים כמו פרקים וגפיים. אבל הם יכולים להופיע גם במקומות אחרי כמו הקרקפת. הפריחה נראית כמו כתמים אדומים שמכוסים בקשקשת לבנה בעובי משתנה אצל כל אחד, אבל מטריד מאוד בכל מקרה. הקושי הוא לא רק בגלל הגירודים שבגללם מתפתחים גם פצעים פתוחים ומזוהמים, כי אם גם בגלל מצוקה נפשית שנגרמת מהבעיה האסתטית ומהלחץ החברתי שמופעל במיוחד בגילים צעירים. הספחת מופיעה גם במקומות רגישים יותר כמו איברי המין וכפות ידיים ורגליים, כך שבמקרים מסוימים היא גורמת לסבל רב ולקשיי תפקוד של ממש. לעתים היא מידרדרת גם לדלקת פרקים ותמיד תמיד מעיקה נפשית.

מה גורם לספחת?

מדובר במחלה שבה מערכת החיסון תוקפת את הגוף, כלומר היא שייכת לקבוצת המחלות האוטו-אימוניות שלהן יש תרופות שאמורות לדכא את מערכת החיסון הפעילה מדי. עם זאת, לא אצל כולם זה עובד כמו שצריך ולכן יש דרכים אחרות לטפל בכך. 2.2% מהאוכלוסייה סובלים ממחלה זו וכל מה שידוע לנו עליה היום הוא שהיא כנראה קשורה בגנטיקה, או קבוצת גנים מסוימים שגורמים לבעיות שונות שקשורות זו בזו.

עוד ידוע לנו שיש לה קשר הדוק ללחץ נפשי ולמצבי משבר ומתיחות, והיא מתפרצת דווקא כשאנחנו נמצאים במצוקה כזאת. הרפואה לא מצליחה באמת לרפא את המחלה אלא רק להתמודד עם ההתפרצויות שלה ולנסות להפחית אותן. בנוגע לגנטיקה אין מה לעשות, אבל בכל הקשור למתחים נפשיים יש הרבה מה לעשות ויש לטפל בכך ככל האפשר.

טיפול בספחת

תורשה היא חלק מתולדות המחלה ויש גם דרכים אחרות להביט בה, כמו ברפואה סינית שמנסה לאבחן את חוסר האיזון ביסודות, ע"פ שיטה זו. כמובן שיש קשר גם לחוסר האיזון גוף ונפש וזה מה שמנסים להחזיר כשמטפלים בספחת בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא.

עוד מטפלים בתופעות הדלקתיות של המחלה בגלל הפצעים ובעיות כלי הדם המזינים אותן, ובעור עצמו בעזרת תכשירים שנועדו להקל על הסובלים מהמחלה ומהקשקשת והגרד המציקים להם. טיפול נפשי שנועד לתת כלים לשלוט במתח ובלחץ חיוניים מאוד נגד הצוקה שגורמת להתפרצות ולכן גם אמצעים טבעיים ולא קונבנציונליים עשויים לעזור מאוד.

הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו! ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL

לייעוץ ראשוני חינם השאירו פרטים
הזמן שלך והבריאות שלך יקרים לנו!
בשיחה אחת נוכל להבין מה הצורך שלך, ולעזור לך ❤️

🔒טופס מאובטח ודיסקרטי בטכנולוגיות SSL